Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Gurkha Royal Brigade Toro

Doutníky Gurkha Royal Brigade Toro

Dnes si představíme další z dlouhé řady doutníků Gurkha a to Royal Brigade. Doutník disponuje krásným hnědým a lehce hrbolatým krycím listem z Kamerunu se spoustou malých žilek a dominikánskou náplní, která byla použita i pro Gurkha Centurian. Konstrukce je pevná a bez měkkých bodů. Švy jsou těsné a dobře viditelné. Doutník je zakončen pěkně zpracovanou dvojitou čepičkou a druhý prstýnek u paty dotváří dobrý vizuální dojem. Bohužel se jedná o limitovanou edici a v současnoti již není k sehnání. Sejmutí prstýnku u paty, oříznutí i zapálení proběhlo velice snadno.

Gurkha Royal Brigade Toro
Cena: $3
Dostupnost v ČR: NE
Čas v humidoru: 162 dní
Rozměr: 5,7×52(144.8×20.6mm)
Krycí list: Kamerun
Vázací list: Dominikánská Republika
Náplň: Dominikánská Republika

Vůně
Pata: Stájové aroma
Tělo: Kravské lejno a stáj

Konstrukce
Velmi pevná bez měkkých bodů. Dvojitá čepička. švy těsné a viditelné

Vzhled
Hnědý a lehce hrbolatý krycí list se spoustou malých žilek

Tah před zapálením
Nepatrně těsnější, ale stále velmi dobrý

Chuť ihned po zapálení

Smetanově jemná, nasládlá a tabáková s pěknou dřevitostí, trochou smetany a pepře v delším dozvuku. Chutě jsou středně plné.

1/3 doutníku

15 min – smetana se dostává i na začátek tahu a jinak od zapálení beze změny. Na krycím listu se objevily dvě menší prasklinky, které by neměly znamenat žádný problém. Pepř si rovněž udržuje svou intenzitu.
30 min – na konci první třetiny se přidávají ořechy a na moment slabý náznak kávy. Popel je velmi světlý. A přestože se třepí tak drží velmi dobře

2/3 doutníku

65 min – chuťový profil zůstává naprosto beze změny a konzistentní což prokázala celá druhá třetiny. Jen káva byla o neco výraznější a pepř téměř zmizel. Nicméně chutě jsou vlemi dobré a krásně se u doutníku relaxuje a kromě jedné korekce hoření nevyžaduje žádnou pozornost.

3/3 doutníku
Ani v poslední části doutníku se neodehrála žádná změna v chutích a po přijemných 80 minutách odkládám

Závěr a zhodnocení

Až na dvě menší změny se doutník ukázal být konzistentní s velmi jemnou texturou chutí bez drsnosti, síly a dobrou konstrukcí. Nic vyjímenčného, ale jako relaxační prostředek parádní. Tohle Byla Gurkha Royal Brigade v toru.

Napsat komentář