Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Gurkha Legend Vintage Double Rothchild

Cena: 2,2 dolaru – rozhodl jsem se cenu uvádět pouze za doutník
Dostupnost v ČR: NE
Rozměr: 6,5×58 (165x23mm)
Krycí list: 3xfermentovaný Connecticut maduro
Vázací list: Dominikánská Republika
Náplň: Dominikánská Republika

Vůně
Pata: Stáj a nasládlý tabák
Tělo: Stáj

Konstrukce
Lehce měkký jinak bez vad. Dvojitá čepička. Švy těsné a téměř neviditelné

Vzhled
Oříškově hnědý krycí list se spoustou malých žilek. Kus krycího listu pod druhým prstýnkem je odloupnutý, ale tady se jedná o moji chybu a nešikovnost.

Tah před zapálením
Velmi volný – téměř žádný odpor

Chuť ihned po zapálení
Velmi jemná a vyzrálá tabáková chuť s trochou sladkosti a pepřem a lehkou hořkostí v dozvuku. Chutě středně plné. Kouře spusta a ten je spíš takový lehčí, ne hutný.

1/3 doutníku
Po pár tazích hořkost mizí a pepř se zaoblil a umírnil. Objevuje se ořechovitost a dřevo v dozvuku, který je středně dlouhý. Chutě momentálně na slabším středu.
20 min – chutě beze což se při takovém průměru dá čekat, ale chutě jsou pěkné a dobře vyvážené.
30 min – nasládlá ořechovitost dominuje s lehce sušším, dřevitým a lehce tabákovým dozvukem. Na konci dozvuku se mezi patrem a jazykem drží taková, teď mi promiňte ten popis, lehce mentolovo tabákový pocit. Ani se mi nechce říct chuť. Je to opravdu těžké popsat. Jak se blížím k poškození tak to se pochopitelně zvětšuje a korekce mě nemine. No za hloupost se platí. Zároveň se objevila trocha krémové kávy
40 min – na konci třetiny a zároveň u praskliny tak uvidím co to udělá

2/3 doutníku
50 min – provedena nutná korekce a následně odpadl i popel. Po pár tazích se vše vrací k původnímu chuťovému profilu. Dokonce káva i dřevo jsou teď výraznější a ten mentolovo tabákový pocit je skoro pryč.
65 min – lehce za polovinou a proběhla další malá korekce abych zamezil šíření poškození na krycím listu. Chutě se po pár tazích opět vrací k normálu.
90 min – chutě beze změny a od poslední korekce jde vše jak má

3/3 doutníku
100 min – jsem na začátku poslední třetiny kde jemná káva vystoupilka ještě více do popředí jinak dle očekávání beze změny.
110 min – textura krémová a káva přešla do černé a je ještě o něco výraznější. Chutě bez drsnosti a i síly. Jen lehké brnění špčky jazyka od koření a pomalu teplajícího kouře, což dává tušit brzký konec
120 min – je to tu a končím

Závěr a zhodnocení
Sice jednoduchý chuťový profil, ale já si ho užil po celou dobu kouření. Trochu jsem měl obavy jak z poškožení tak hlavně z velkého průměru, které se nakonec ukázaly celkem zbytečné. Rovné hoření bych nečekal i bez vady, ale myslím, že by se to možná obešlo bez korekcí. Kdo ví. Ješte jich mám několik v humidoru tak to můžu časem porovnat. Moc bych chtěl tenhle doutník v daleko menším průměru. Snad v budoucnu se naskytne příležitost srovnání. Tímto se loučím a už teď se těším u další recenze.

Napsat komentář