Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Gurkha Evil Toro

Doutníky Gurkha Evil Toro

Gurkha Evil. Doutník, který okamžitě zaujme svým vzhledem. Jednak obrovským prstýnkem, který zabírá celou třetinu doutníku a pak pochopitelně tmavě hnědým, lehce hrbolatým a sametově hebkým krycím listem z Brazílie, který ukrývá vyzrálou náplň z Nikaragui a vázací list z dominikánské republiky. Souměrná a pevná konstrukce bez měkkých bodů přispívá k rustikálnímu dojmu, který z doutníku doslova vyzařuje. Oříznutí jde téměř samo a pro zapálení jsem vyjímečně použil žhavící zapalovač.

Gurkha Evil Toro

Cena: $3
Dostupnost v ČR: Ano – ve velikosti churchill za 420 Kč
Čas v humidoru: 198 dní
Rozměr: Toro 6×50(152,4×19,8mm)
Krycí list: Brazílie
Vázací list: Dominikánská republika
Náplň: Nikaragua

Vůně
Pata: Aromatický tabák, koření a trochu stodola
Tělo: Krásné stodolové aroma a koření
Celkově krásné aroma

Konstrukce
Pevná a bez vad. Dvojitá čepička. Švy těsné a viditelné

Vzhled
Krásný a sametově hebký krycí list se dvěma většími žilkami. spolu s prstýnkem, který je opravdu velký působí dost rustikálně

Tah před zapálením
Perfektní – pouze slabý odpor

Chuť ihned po zapálení
Sladká, smetanová a výrazně olejová s vyzrálou dřevitostí, tabákem a špetkou koření v delším dozvuku. Chutě jsou až hedvábně jemné a středně plné. Doutník produkuje velké množství hustějšího dýmu.

1/3 doutníku
15 min – chutě se od zapálení nezměnily, ale jsou výraznější a dozvuk je suchý a delší. Zprvu jsem měl trochu obavy ze síly doutníku (podle názvu Evil – zlo), ale zatím je to jako bych si nechával rozpustit máslo v ústech.
30 min – dřevitost je výraznější a má trochu charakter ořechového dřeva. Na jazyku zůstává olejový film, zatímco patro je suché jako sahara. Zajímavý konstrast a je dobré něčím zapíjet.

2/3 doutníku
45 min – sladkosti je více a ke smetaně se přidává moka. Dozvuk je stále suchý, teplý a velmi dřevitý. Konstrukce, hoření i tah jsou naprosto bez chyby.
60 min – olejovitost je téměř pryč a moka přechází do černé krémové kávy. objevuje se i trocha síly, která ovšem ani zdaleka nedosahuje plnosti chutí a dává o sobě jen tak vědět. Dozvuk je opět o něco sušší a doutník je s postupem času lepší a lepší

3/3 doutníku
75 min – tabák je pryč, sladkosti i smetany ubylo a černá káva, která proniká i do dozvuku, nabrala na hutnosti
85 min – olejovitost se vrátila a káva je o něco výraznější a nepatrně zhořkla. Kouř teplá a končím

Závěr a zhodnocení

Doutník prokázal konzistentní chuťový profil s pár pěknými změnami. Chutě byly po celou dobu kouření tak jemně máslové, vyzrálé a dostatečně plné, že absence více změn naprosto nevadila. Síla se objevila v takové míře jen abych o ní věděl. Světlý popel odpadl dvakrát cca po 2,5 centimetrech. Parádní záležitost, kterou jsem si nesmírně užil a určitě bych si ji rád zopakoval. S doporučením rozhodně váhat nebudu, ale pokud někomu nedělá dobře i málá síla pak raději sáhněte po něčem jiném. Tohle byla Gurkha Evil v toru.

Jeden komentář k Gurkha Evil Toro

Napsat komentář