Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Graycliff Avelino Lara Torpedo

Graycliff Avelino Lara TorpedoTento doutník byl ubalen k příležitost osmdesátých narozenim Avelina Lary – zakladatele původní Cohiby a master blendera  v Graycliffu. Většina použitých tabáků pochází z roku 1995 a prošly pečlivou fermentací. Počínaje Krycím listem Sumatra, vázacím Habano listem z Ekvádoru a konče vyzrálou směsí longfillerů ze čtyř zemí(Nikaragaua, Honduras, Brazílie, Costa Rica). Navíc se jedná o jednorázovou produkci 400 000 kusů. Z celého popisu se mi až sbíhají sliny. Cena doutníku není nijak nízká($10-13)což je pro Graycliff typické. Ovšem v aukcích je lze pořídit za velmi příznivé ceny.

Rozměr: 6×52(152,4×20,6mm)

Krycí list: Sumatra – Ekvádor

Vázací list: Habano – Ekvádor

Náplň: Nikaragaua, Honduras, Brazílie, Costa Rica

Vůně

Pata: Slabší aroma listí a tabáku

Tělo: Nijaké

Konstrukce
Lehce na stisk bez vad a měkkých bodů. Švy jsou těsné a viditelné

Vzhled
Hnědý hebký krycí list s jednou střední žilkou

Tah před zapálením
Perfektní

Chuť ihned po zapálení
Jemná ořechovo dřevitá chuť s trochou sladkosti, koření a opšt dřevitosti v delším dozvuku. Chutě jsou středně plné se slušnou produkcí vzdušnjšího dýmu.
1/3 doutníku
15 min – na počátku tahu je více ořechů a v dozvuku více ořechů. Jinak se chutě od zapálení nezměnily. Po pár tazích se ořechy mění na výraznější mandle
25 min – mandle dostávají pražený nádech a cutě lehce klesly pod střed plnosti. Konstrukce , tah i hoření jsou ukázkové a popel držel téměř celou třetinu
2/3 doutníku
40 min – ještě před polovinou se k mandlím přidává trocha kávy a dřevitosti s kořením je více
50 min – na konci třetiny mandle přešly do arašídů a z koření je nejvýraznější muškátový oříšek

3/3 doutníku
75 min – chutě se od posledně nezměnily a s teplajícím kouřem končím

Závěr a zhodnocení
Tenhle doutník ničím vyloženě neohromí, ale jde o příjemnou záležitost. Na druhou stranu bych čekal více vyzrálosti a komplexity od doutníku vyrobeného k takovému výročí. Tohle byl Graycliff Avelino Lara 80th v torpedu.

 

Napsat komentář