Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Gran Corona Guillermo Leon by La Aurora

Okolo roku 1900 vypadala Dominikánská republika úplně jinak než dnes, nebylo to letovisko vyhledávané pro dovolené, ale země zadlužená a zbídačená krizí.  Právě v roce 1903 se zde začal psát říběh značky La Aurora. Tohoto roku založil Eduardo León Jimenes doutníkovou fabriku , kde vyráběl doutníky značky La Aurora. Eduardo neměl k tomuto povolání daleko, protože jeho otec Antonio Leon byl místním pěstitelem tabáku.

První doutníky značky La Aurora byly tvaru perfecto a nazývali se preferidos. S těmito doutníky se můžete setkat dodnes v blízkajících se tubách s označením 1903 jako vzpomínkou na rok založení fabriky. Nyní po více než sto letech jsou doutníky La Aurora stále na trhu a jednou z jejich dceřiných značek je i Guillermo Leon, tento blend je pojmenován podle současného výkoného víceprezidenta společnosti La Aurora S.A., který je potomkem zakladatele této značky.

Stejně jako La Aurora má i Guillermo Leon ve znaku lva. Lví hlava je umístěna na červeném erbu, prstýnek je dále zdoben podpisem(série Signature) a nápisem Guillermo Leon. Doutníky této série  se vydávají v různých rozměrech, vychutnat si tak můžete torpedo nebo několik rozměrů tvaru parejo, mezi nimiž je i recenzovaná Gran Corona.

Doutník má perfektní konstrukci, krycí list je hladký, až olejový a má tmavě hnědou barvu. Tabák pro krycí list je Ekvádorský Habano Vuelta Arriba, plnící tabák má čtyři složky, jde o listy tabáku z Peru, Dominikánské republiky, Brazílie a Nikaraguy. Vazací listy jsou z Kamerunu a Dominikánské republiky. Tah doutníku je velice dobrý, svůj dým vám doutník nedá zadarmo, ale nemusíte vynaložit velké úsilí, ideální pro příjemný požitek.

Aroma i první kontakt s doutníkem překvapí lehce kořeněnou chutí, která se ztrácí v převládajících sladce krémových tónech.  Prvotní dojem z doutníku je excelentní, tento pocit pokazí pouze následná mírná nerovnoměrnost hoření. Tah, žár i držení popela jsou celou dobu velice dobé. Doutník je středně silný a chuťově velice zajímavý. Guillermo Leon Signature jsou v ČR těžko k sehnání, pokud budete mít to štěstí, pravděpodobně si za ně připlatíte. Osobně si tento doutník, jehož jedinou vadou bylo lehce nerovnoměrné hoření, určitě dám znovu.

Napsat komentář