Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Flying Pig Liga Privada T52

Flying Pig Liga Privada T52

Po ročním odstupu od edice Flying Pig No.9 se dostali na svět i doutníky ze směsi T52. Nejpodstatnějším rozdílem je složení směsi tabáků, respektive krycích listů. Zatímco No.9 má Connecticut Broad Leaf, směs T52 má použity Connecticut River Valley Stalk Cut a Cured Sun Grown Habano. Naprosto minimální rozdíl je i v rozměru, pouze v řádu milimetrů. T52 je kratší o připližně 6mm.

Formát: Flying Pig
Rozměr: 102 mm x prstýnek vel. 60
Původ: Nikaragua
Krycí listy: Connecticut River Valley Stalk Cut, Cured Sun Grown Habano
Vázací listy: Brazilské Mata Fina
Plnící listy: Honduras, Nikaragua
Cena: 330 Kč

Před zapálením vše probíhá podobně jako u předchůdce. Oříznutí, zapálení i tah naprázdno, vše naprosto v pořádku. Prvotní produkce dýmu je velmi bohatá, doutník se pomalu hezky rozhořívá do celého průměru, popel velmi kompaktní. První třetině dominuje káva, čokoláda a kůže. Znát je zde i trochu kořenitosti. V další třetině převládají sladší tóny čokolády, nad doposud dominující kůží. V závěru se naopak přidává zemitost, více se projevuje i kořenitost, ale podstatné jsou i sladké tóny kávy a čokolády.

Před zapálením jsem předpokládal, že pro mne jako příznivce blendu No.9 tento doutník nedosáhne takového ohodnocení jako první prasátko. Toto mírné podhodnocení se překvapivě vyvrátilo a chuťově mi směs T52 v této vitole naopak sedí více. I přes cenu 300 Kč za jeden doutník se očekváný požitek dostavil a za tuto částku si jej v případě dostupnosti rád koupím znovu. Jak jsem již avizoval u první recenze na tuto vitolu, pustil jsem se do recenzování všech tří nikaragujských blendů, za krátkou dobu se tak můžete těšit i na recenzi z blendu Undercrown.

Napsat komentář