Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

EP Carrillo Core Natural Predelicto

Doutníky EP Carrillo Core Natural Predelicto

Dnes se podíváme na základní řadu doutníků E.P. Carrilo Natural v torpedo označované jako Predelicto. Za těmito doutníky stojí muž, ktrý má na svědomí věhlasnou značku La Gloria Cubana. Tohle torpedo už na první pohled vypadá krásně a rustikálně a o chvili později vás už z dálky zasáhne famózní aroma mléčné čokolády,melasy, hrozinek a tabáku. Při bližším očichání, které v tomhle případě trvalo velmi dlouho, se přidává ještě troche koření a dřeva. Doposud nejkrásněji vonící doutník. Kaštanově hnědý a hebký Sumatra krycí list z Ekvádoru disponuje jednou větší žilkou a spoustou textury na povrchu. Pod tímto listem najdeme vázací list z Nikaragui a náplň z Nikaragui a Dominikánské republiky. Konstrukce je souměrná a bez jakýchkoli vad. Celkový dojem dokresluje decentní žlutočerný prstýnek se zlatými písmeny EP na červeném podkladu. K zapálení jsem tentokráte použil zápalky.

EP Carrillo Core Natural Predelicto

Cena: $3
Dostupnost v ČR: NE
Čas v humidoru:167 dní
Rozměr: 6.1×52(155×20,6mm)
Krycí list: Sumatra- Ekvádor
Vázací list: Nikaragua
Náplň: Nikaragua, Dominikánská Republika

Vůně
Tady doutník jednoduše exceluje
Pata: Mléčná čokoláda, melasa a spousta hrozinek, koření
Tělo: Opět krásně hrozinky, dřevo

Konstrukce
Velmi pevná bez měkkých bodů. švy těsné a viditelné. Parádně ubaleno

Vzhled
Hnědý a sametově hebký krycí list s olejovými odlesky. Zkrátka radost pohledět

Tah před zapálením
Nepatrně těsnější a již při tahu na prázdno na jazyku ulpívají hrozinky a tabák

Chuť ihned po zapálení
Téměř karamelově sladký tabák, trocha hrozinek, pepř a dřevitost s dlouhým, olejovým dozvukem stejných chutí. Chutě jsou středně plné s doslova máslovou texturou.

1/3 doutníku
10 min – kvůli utahujícímu se tahu jsem provedl ještě jedno oříznutí. to upravilo produkci kouře. Přidává se krémová káva, tabák ukazuje svou vyzrálost a ostatní chutě jsou beze změny. Již od počátku doutník vyníká komplexností chutí.
25 min – Tah se opět lehce utáhl, ale chutě jsou hutnější a výraznější. zejména opak tabák a hrozinková sladkost. doutník hoří velmi pomalu a chutě parádně strukturované a komplexní

2/3 doutníku
55 min – zhruba v polovině jsou chutě beze změny jen sladkost ulpívá na rtech. Hoření i konstrukce jsou naprosto bez chyby. objevuje se i trocha síly a prozatím se jedná o skvělý zážitek
65min – sladkosti je o něco méně, ale tabák a káva jsou výraznější a k ostatním chutím se přidávají ořechy

3/3 doutníku
75 min – na počátku poslední části ořechy přecházejí v kůži a jemnou zemitost. Chutím dominuje tabák a káva
90 min – ořechy se vrací zpět a sladkosti je o ěnco méně
O pět minut později kouž teplá a velmi nerad odkládám

Závěr a zhodnocení

Ideální volba na nedělní odpoledne. Nechyběla komplexnost, skvělé chutě a bezchybná konstrukce. Tenhle středně silný doutník potvrdil svoje kvality i mé očekávání a plně si zaslouží doporuční a to pro kohokoliv kdo chce kvalitu. Osobně bych uvítal volnější tah, ale občasné porolování mezi prsty udělalo svoji práci. Tady uvažuji i o koupi boxu. Tohle byl EP Carrillo core natural v torpedu.

Napsat komentář