Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Don Pepin Garcia „Blue“ Preferidos

Don Pepin Garcia

Odpolední procházku v sychravém počasí jsem se rozhodl zpříjemnit posledním doutníkem z dílny Don Pepin Garcia. Stejně jako předchozí dva jsou i tyto doutníky vyráběny společností Tabacalera Cubana de Garcia y Fernandez(také uváděno pod značkouTACUBA) s dílnou v nikaragujském městě Esteli. Jsou o trochu užší(16mm) a něco málo delší(130mm) doutníky tedy odpovídají rozměru Petit Corona. Doutník jsem ořízl už doma a řez mého vyřezávače(pírsr,punchcutter) hladce vykrojil svrchní část krycího listu, konstrukce je velice dobrá, doutník netrpěl žádnými povrchovými kazy. Zkouška tahu před zapálením byla dobrá, srovnatelná se Selectos.

Chuťově doutník zcela odpovídal Invictos. Zapálení i v nepříznivém počasí bezproblémů, hoření celou dobu (i po odpadnutí) rovnoměrné a s přihlédnutím na fakt, že jsem tento doutník s menším průměrem kouřil za chůze, bylo držení popela velice dobré. Díky svému užšímu průměru nezabral tolik času – cca 25 minut. Cena tohoto doutníku je nižší než u předchozích dvou. Doutník je chuťově výraznější než Selectos, přesto příjemný. Ve zkratce – jde o dobrý doutník, který bych doporučil především k odpolední kávě, s přihlédnutím i na časovou nenáročnost.

Celkově mám ze značky Don Pepin Garcia velice dobrý pocit, jediné co mne mrzí je, že jsem nevyzkoušel doutníky „Black Label“ a nemohu je tak porovnat s modrými a bílými „labely“ stejné značky. Do budoucna to určitě napravím. Nejlepší pocit mám z „Blue Label“ Invictos, nejen díky celkovému zpracování, ale i rozměru který upřednostňuji. „Blue Label“ Preferidos je velice dobrá záležitost pro odpolední oddych nebo zpříjemnění večera, kdy nechcete okolí zatěžovat kouřem příliš dlouho. Pokud s doutníky začínáte, je možné, že chuťově by vám více než „Blue Labely“ seděl jemnější Selectos, mne bohužel příliš „nevytrhly“, ale určitě zkusím jeden/dva kusy nechat vyzrát a dát těmto doutníkům další šanci.

Napsat komentář