Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Diesel d.6 Gordo

Rozměr: 6×60 (152×23,8mm)
Krycí list: Ligero – Honduras
Vázací list: Nikaragua, Mexiko
Náplň: Nikaragua, Mexiko

Vůně
Pata: Vyzrálý tabák a trocha koření a pepře
Tělo: Velmi aromatické stájové aroma -parádní vůně do humidoru

Konstrukce
Lehce na stisk – ne uplně pevná. Švy těsné a neviditelné. Dvojitá čepička

Vzhled
Sametový lísko oříškový krycí list se dvěma většími žilkami.

Tah před zapálením
Velmi volný – téměř bez odporu

Chuť ihned po zapálení
Hluboká a jemná (ve smyslu uhlazená, nikoli slabá) chuť tabáku, ořechů a pořádná nálož koření a pepře v dozvuku. Ta kořeněná nálož brzy jistě odezní. Tuny kouře. Chutě středně plné s dlouhým dozvukem.

1/3 doutníku
Po pár tazích se přidává krásná dřevitá chuť. Koření se podle předpokladu umírnilo. Chutě plné
15 min – ořechová chuť se teď nejvíce podobá vlašským ořechům a objevuje se sladkost. Kouř je spíše sušší takže je dobré něčím zapíjet
30 min – vlašáky přešly v mandle a tyhle ořechové přeměny mě dost baví. Jinak beze změny. Mnoho změn se tady nečeká, zato plnost chutí vše vynahrazuje. Zatím bez síly, ale doutník je cítit až v žaludku – velmi příjemně. V žádném případě nic co by vadilo. Skoro jako bych ho jedl. Dozvuk velmi dlouhý. Chutě parádně vyvážené.
45 min – proběhla malá korekce hoření. U doutníku tohoto průměru je to takřka nevyhnutelné a podobných situací asi bude přibývat. Přidalo se krémové laté

2/3 doutníku
75 min – jsem v polovině a je za mnou i druhá korekce. Zatím bez ovlivnění chutí. Stále bez síly a bez změny chuťového profilu. Té plnosti si fakt užívám.
90 min – více kávy v dozvuku a mandle přešly v obecnou oříškovost

3/3 doutníku
110 min – v pořadí již čtvrtá korekce. Tohle je velká bolest velkých průměrů a i proto mám raději menší. Další důvod je, že z menšího průměru dostanu více chutí z krycího listu což je pro mě podstatnější. Bohužel tady už dochází k celkem významnému ovlivnění a počkám tak 2-3 tahy jestli se to spraví.
115 min – tak se nespravilo a končím což nepatrně kazí celkový dojem. Ovšem co si pamatuji z Diesel d.5 což je menší bráška tak tam to fungovalo skvěle až do konce. Jsem si jistý, že bych pkračoval dalších minimálně 30 minut kdybych nemusel celkem 4x korigovat

Závěr a zhodnocení
Diesel pochází od stejného chlapíka, který má na svědomí zde již recenzovaný Man o War nebo Morro Castle a proto jsem nečekal nic menšího než skvělý zážitek, kterého se mi vrchovatou měrou dostalo. Chuťových změn je málo, ale v tomhle případě to ani není negativum, protože plné chutě to bohatě vynahradí. Ovšem jak jsem po poslední korekci doufal ve spravení chutí a zhruba tak třikát ještě potáhl tak 15 minut po skončení jsem dostal takovej silovej nákop, že jsem se začal potit, motala se mi hlava a musel jsem si na 30 minut lehnout. Slušná nálož, ktrou už zopakovat nechci. Za to ale nemůže doutník – použitý tabák, ale obrovský průměr. Určitě nelze jinak než doporučit. Hlavně v menším průměru.

Napsat komentář