Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Demonio edice Miloš Forman Torpedo

Doutníky Demonio Milos Forman

Během letních dnů jsem  vyzkoušel i pro mne úplnou novinku – Torpedo z edice Miloš Forman značky Demonio. Za doutníky této řady není nikdo jiny než velkoobchod s doutníky Valmont, což je patrné i z čelních stěn jejich humidorů. Od značky Demonio jsem měl před tímto doutníkem pouze několik cigarill.

Délka doutníku je 160mm,prstýnek 52 konstrukčně je doutník v pořádku, působí poměrně přívětivě. Na krycím listu nejsou žádné vady ani žíly. Doutníky by měly být vyráběny v Nikaragui z pět let zrajícího tabáku. Konkrétně jsou použity tyto tabákové listy:

Plnící tabák seco:  Peru
Plnící tabák viso:  Nicaragua  – Region Jalapa
Plnící tabák ligero:  Nicaragua  – Region Estelí
Vázací listy:  Ecuador
Krycí listy:  Mexico

Oříznutí ořezávačem Xikar opět nepůsobí žádné problémy. Chuť v ústech před zapálením je nevýrazná, zatímco aroma se profiluje vůní cedru s jemným dozvukem stájového aroma a hořké čokolády. Po zapálení se popel pěkně uzavírá a produkce dýmu je poměrně dobrá. Jediné co mne v tuto chvíli překvapuje je, že doutník hoří poměrně rychle. V tomto ohledu (rychlost hoření), je podobný nedávno testovanému Flor de las Antilas v rozměrech robusto i toro. Doutník má konzistentní chuť hořké čokolády po celou dobu první třetiny. Ještě před odklepnutím popela lehce napraskává krycí list. Po jeho odpadnutí se chuť mění do hořkosladka k tónům marcipánu, ke konci druhé třetiny se doutník již přehřívá a proto jej odkládám a nedokuřuji.

Síla i chuťová výraznost tohoto doutníku jsou střední. Musím uznat, že nešlo o špatný doutník, alespoň do doby než se začal přehřívat. Zatímco u cigarill mi cena přišla adekvátní, u torpeda bych dal raději přednost některému doutníku od značky Oliva, jejichž cena spadá do stejné cenové kategorie.

2 komentářů k Demonio edice Miloš Forman Torpedo

  • Feďa napsal:

    Musím přiznat,že tenhle doutník mě docela zklamal.Koupil jsem ho s 50% slevou ve Valmontu.Zpracování je docela pěkný.Buket byl pro mě hodně nevýraznej,možná to bylo tím,že jsem den předtím kouřil Jamieho Garciu Reserva Robusto a ten má buket naprosto senzační.V první třetině jsem se z toho nějak nemoh vzpamatovat.Vůbec jsem nemoh najít k čemu bych tu chuť přirovnal.Pak už jsem se trochu našel,ale moc navíc jsem z toho už nedostal.Hoření sice perfektní, ale stejně jako Zdeňkovi mi prasknul krycí list hned po 5 minutách,ale nakonec jsem dokouřil až po prsty.Kdyby se prodával tak za 80 Kč tak O.K. ale já určitě spíš sáhnu třeba po JDN Celebration Torpédo,kterej je podle mě lepší a hlavně za polovic.

  • pmtv napsal:

    Já od něj čekal taky o dost více, možná i protože v mém případě na tom byl aromaticky celkem dobře.

Napsat komentář