Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Davidoff Puro D’Oro Notables

Davidoff Puro D’Oro Notables

Uvedení blendu Puro D’Oro v roce 2010 na trh provázela marketingová kampaň, jejíž základními rysy byly údaje o 5 letém stáří výběrového tabáku, jenž byl k výrobě použitý, exkluzivnosti krycího listu a jeho dlouhém vývoji. Pravdou je, že doutníky vypadají opravdu luxusně a mají nezaměnitelnou image.

Rozměry a formát: corona extra, s délkou 14,3cm a prstýnkem vel. 48

Složení: Náplň, vázací i krycí list pochází z Dominikánské republiky. Klíčové je použití chuťově bohatého krycího listu Yamasa jehož vývoj trval Hendrikovi Kelnerovi více jak deset let. Díky dlouhému způsobu fermentace a zrání podle výrobce získal unikátní chuťové vlastnosti.

Vzhled:  hebký olejnatý krycí list čokoládové barvy s místy tmavšími odstíny a jemným žilkováním. Vzhled podtrhují těsné švy krycího listu a pro značku ne úplně tradiční zakončení hlavy čepičkou s ocáskem (úprava „pigtail“, kterou známe třeba u doutníku Liga Privada nebo např. Cohiba či Trinidad). Doutník zdobí zlatý prstýnek s logem značky a druhý chránící patu doutníku.

Konstrukce: kvalita továrního zpracování Davidoff je dlouhodobě na stálé vysoké úrovni. Ne jinak je tomu i v tomto případě: rovnoměrně rozdělená náplň bez defektů znatelných na pohled nebo dotyk. Dominikánský doutník prostě působí solidně.

Vůně: pata voní stájovým aroma a kakaem. Tělo má sladší tabákové aroma s jemnou vůní kakaa, kůže a kávy. Pata je aromaticky méně výrazná. Při zkoušce tahu na prázdno je v tabákové vůni nejvíce cítit kůže a na pozadí kakao. Celkově je vůně velmi příjemná a dost odlišná od běžné produkce Davidoff.

Úprava, tah a hoření: oříznutím běžným ořezávačem, zapálení plátkem cedrového dřeva. Odpor tahu je akorát. Hoření je rovnoměrné bez nutné korekce. Produkce kouře je slušná a držení šedivého popela je velmi dobré.

Chuť:

1/3: pěkný zemitý a krémový začátek, ale bez nahořklosti. Na pozadí je cítit kakao. Později je zemitá tabáková chuť sladší. Travnatá příchuť je cítit někde na pozadí a není moc výrazná.

2/3: chuť je méně  zemitá. Travnatá příchuť se zcela ztrácí. Za to je cítit postupně intenzivnější chuť černého pepře na úkor mírné sladkosti. V závěru se objevuje na moment také jemná příchuť dřeva.

3/3:  příchuť pepře se zcela ztrácí a chuť celková doutníku je opět mírně nasládlá. K příchuti kakaa se přidává příchuť ořechů. V úplném závěru je na pozadí cítit i káva.

Charakteristika: středně silný, chuťově středně intenzivní.

Doba kouření: 50 min.

Nápoje: neperlivá voda a velké espresso.

Cena, balení a dostupnost:

Doutníky Davidoff Puro D’Oro Notables jsou v ČR běžně dostupné. Prodávají se v klasickém balení z cedrové dýhy po 10ks nebo 4ks s cenou cca 420Kč za ks.

Doporučení:

Jsem rád, že tento doutník nenabízí klasickou travnatou chuť běžné produkce Davidoff, docela mi chuťově připomněl Millenium Blend. Na druhou stranu cena, za kterou se prodává je poměrně vysoká a to bych raději sáhnul po Davidoff Nicaragua anebo doutnících jiných značek. Kde i za o 100Kč nižší cenu získáte stejně zábavný doutník. Kromě ceny není nic, co bych doutníku vytknul.

Napsat komentář