Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Cohiba Maduro 5 Magicos

Značka Cohiba v roce 2007 rozšířila své produktové portfólio o doutníky s krycím listem maduro sérií označenou Maduro 5 . Nejdnalo se však o úplnou novinku, neboť zmíněná značka již tetnto krycí list v minulosti používala. Za rozhodnutím nejspíše stála celosvětové stoupající popularita doutníků tmavších krycích listů.

V úvodu je třeba poznamenat, že to rozhodně není doutník pro každodenní kouření a svoje pojmenování si plně zaslouží. Magicos je velice elegantní doutník velikostně prostřední z této série Maduro. Špičkové zpracování tohoto kubánského robusta se odráží jak v jeho bezchybné konstrukci, tak v povrchové úpravě. Krycí list je na dotyk jemný a sametový.

Po zapálení doutníku vás téměř okamžitě zaujme bohatý kouř s chuťovými  tóny cedru a  pepře a intenzita chutí se v průběhu kouření postupně mírně zvyšuje. Až v závěru se tento mix chutí pozvolna změní na zemité tóny. Zejména tah tohoto doutníku je narozdíl od Cohiba Sieglo IV příkladný. Vše jde velmi hladce. Hoření je velmi pomalé a zajímavé je, že se doutník nepřehřívá přestože jej kouříte téměř k hranici prstýnku. Světle šedý popel prokreslují tmavší barevné tóny a úžasné je, že držel svoji konzistenci téměř 3cm.

Osobně mohu více než pozitivní zážitek z tohoto doutníku připodobnit k zážitku z doutníku Montecristo Petit Edmundo a i přes jeho vyšší cenu kolem 450Kč jedině doporučit. Dostupnost v ČR je bezproblémová.

Napsat komentář