Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Cain NUB 460

Nikaragujský doutník Cain NUB 460 je typickým představitelem formátu jež je odpovědí na požadavek kuřáků získat intenzivní kuřácký zážitek v kratším čase než je tomu obvyklé. Že je tento formát celosvětovým trendem je zřejmé i podle kubánské produkce, např. velmi oblíbeného Romeo y Julieta Short Churchill, Hoy De Montterey Petit Robusto  nebo Partagás Serie D No. 5.

Doutník původem z Nikaraguii vznikl spoluprácí značky Oliva a Samem Leccia. Jeho velmi tmavý krycí list je to co vás okamžitě zaujme spolu s neobvyklými rozměry a bílým prstýnkem, který proti zvyklostem korunuje patu doutníku. Povrchová úprava i konstrukce doutníku jsou bezchybné.

Po zapálení tohoto 10cm dlouhého doutníku mezi prvními ucítíte zemité chuťové tóny a tóny kůže. Ty vás provázejí i dále a rovněž je v závěru možné rozpoznat i tóny kávy. Množství produkovaného krémového dýmu je opulentní stejně jako dávka nikotinu, kterou do sebe dostanete. I z tohoto důvodu bych doutník doporučil spíše po jídle a bude vám stačit cca 35 min. Rovnoměrnost hoření doutníku je zpočátku bezchybná, ale asi od poloviny se mění v nerovnoměrné hoření. Popel doutníku je světle šedivé barvy se zajímavou kresbou.

Důležité je však zmínit, že  Cain NUB 460 je zatím bohužel v ČR nedostupný.

Napsat komentář