Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Bolivar Limited Edition 2009 Petit Belicoso

Doutníky Bolivar LE 2009 Petit Belicoso

Tradiční kubánská značka, pojmenovaná podle jihoamerického revolucionáře Simón Bolivara, vydala v roce 2009 své vůbec první limitované edice, mezi kterými byl i rozměr Petit Belicoso. Limitované edice se liší od „obyčejných“ v  důkladnější kontrole kvality při všech krocích výroby. Další typický prvek pro tyto limitované edice je doba zrání tabáku, která trvá celé dva roky.

Doutník je dlouhý 124mm s prstýnkem velikosti 52 a konickým zakončením do špičky, které je pro tvar Belicoso typické. Logo je obyčejné, stejné které zdobí i ostatní doutníky Bolivar, zobrazující již zmíněného revolucionáře doplněného o název značky a nápis Havana. Druhý prstýnek je zlatý, běžně používaný pro označení limitovaných edicí i u ostatních kubánských značek. Před zapálením je již samotné aroma doutníku typicky kubánské, poměrně dost kořeněné.

Krycí list je žilnatý a netrpí žádnými povrchovými kazy. Zapálení i tah jsou zcela bez problému. Popel drží přibližně do poloviny a má příjemný šedobílý odstín. Nepřehřívá se a je možné jej dokouřit až do konce, než vás žár začne pálit do prstů. Doutník produkuje opravdu velké množství bílého dýmu. Hoření je dobré, rovnoměrné, pouze přibližně v polovině se lehce zhoršuje, ale bez nutnosti připalovat jde doutníku pomoci trochu větší intenzitou natahování kouře. Velice pozitivně vnímám chuť, která provází doutník po celou dobu hoření s lehce kořeněnými tóny. Tento doutník mi zabral přibližně 70 minut.

Doutník působí komplexně po konstrukční i chuťové stránce. Cena doutníku se pohybuje lehce nad 300 Kč, kterou osobně vnímám jako přijatelnou. Při přihlédnutí k faktu, že jde navíc o kubánskou limitovanou edici, je poměr ceny a výkonu velice dobrý.  Bolivar Petit Belicoso nabídl požitek, který jsem od něj očekával a těším se až si jej dám někdy znovu.

Napsat komentář