Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Bella Torres Box Press Robusto

Doutníky Bella Torres Box Press Robusto

Doutníky Bella Torres nejsou v ČR příliš známé, i můj kontakt s doutníkem Box Press Robusto ze série Nikaragujského výběru, byl vůbec první s touto značkou. Před kouřením jsem byl v poměrně velkém očekávání, jelikož kromě neznámé značky má i atypický tvar tzv. box press, tedy doutník o čtvercovém profilu, jako například již recenzovaný Carlos Torano Exodus 1959.

Velikostně doutník zapadá do klasického robusta. Krycí list je tmavě hnědý barvy maduro, místy lehce žilnatý. Význam prstýnku, který zobrazuje věž, se mi dohledat nepovedl, na můj vkus by mohl být decentnější. Před zapálením doutník neměl nijak výrazné aroma, nicméně první kontakt s ústy působí intenzivní pepřovou chutí. Světle šedý popel zpočátku dobře drží, následně se bohužel zhoršuje rovnoměrnost hoření. Hoření bylo nutné srovnat pomocí zapalovače. Kladně vnímám tah doutníku a fakt, že se vůbec nepřehříval.

I přes lehce nerovnoměrné hoření kuřáka nezklame, především díky nízké ceně pohybující se v rozmezí tří až čtyř dolarů. Nízkou cenou se vybízí především pro kuřáky, kteří jsou zvyklí doutníky kouřit denně. Požitek z kouření trvající lehce přes hodinu mi připadá úměrný ceně. Chutí i vzhledem jde zcela jistě o dobře zpracovaný doutník. Při porovnání s ostatními doutníky v cenové relaci do 150 Kč by na tom mohl být konstrukčně lépe.

Napsat komentář