Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Arturo Fuente Natural Chateau Fuente

Arturo Fuente Natural Chateau Fuente

Arturo Fuente Natural Chateau Fuente je středně silný domikánský doutník , který na první pohled zaujme osobitým vhledem, resp. jeho jednotlivé balení v plátku cedru jenž známe i doutníků jiných výrobců.

Je třeba zmínit, že se doutník (ostatně jako celá řada Chatau) vyrábí se dvěma krycími listy (kamerunský – natural a ekvádorský – sungrown). Jeho mírně žilnatý olejnatý krycí list, v našem případě původem z Kamerunu, mi přišel trošku volnější, v porovnání s Arturo Fuente Hemingway Best Seller nebo Arturo Fuente Chateau Fuente Queen B Sun Grown. Nicméně celková konstrukce tohoto robusta je bezchybná a konzistentní. Uvnitř se skrývá náplň i vázací list původem z Dominikánské republiky.

Předpoklad, že cedrový „kabátek“ zanechá na doutníku své aromatické stopy je celkem oprávněný. Protože dřevité tóny chutí přichází prakticky ihned po zapálení doutníku. Zároveň lze rozpoznat i určitou nasládlost, která v průběhu hoření postupně slábne zato jsou v závěru cítit tóny koření a jemná hořkost. V každém případě je chuťově méně výrazný než-li výše uvedené doutníky. Hoření doutníku je rovnoměrné, popel světlounce šedivý.

Závěrem jen uvedu, že i tento doutník (nejkratší ze série Chateau Fuente) potvrzuje kvalitu všech doutníků Arturo Fuente, které jsem doposud měl možnost vyzkoušet. Skutečnost, že Arturo Fuente Natural Chateau Fuente není tak chuťově výrazný a stačí na něj 30min., víceméně umožňuje jeho kouření v jakoukoliv dobu. Navíc je lehce dostupný v ČR, cca za 230Kč.

Napsat komentář