Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Alec Bradley Vice Press 6T2

Alec Bradley Vice Press 6T2Tohle doslova  čtvercové  mostrum je jendna z nejposlednější kreací Alana Rubina(Master Blender ) u Aleca Bradleyho a je pochopitelně vyráběn v továrně Tabacos de Oriente v Hondurasu. Produkce je omezena pouze na velké rozměry a boxpress tvar – velikosti kroužku 60,62,64. Černohnědý krycí list z Nikaragui je sametově hladký bez viditelnjších žilek. Zato disponuje spoustou textury na povrchu a olejovými odlesky. Krycí list je hodně silný což slibuje spoustu chutí, ale take nejspíš horší hoření. Doutník má dokonce dva vázací listy(Kolumbie a Kosta Rica), které ukrývají směs longfillerů z Mexika, Hondurasu a Nikargui. Konstrukce je na stisk bez měkkých bodů a vad.  Švy stejně jako dvojitá čepička jsou těžko viditelné přes tmavou barvu krycího listu. Oříznutí probíhá naprosto hladce, ale zapálení žhavícím zapalovačem už nějaký ten čas zabere.

Dostupnost v ČR: NE

Čas v humidoru: 218 dní

Rozměr: 6,2×62(157,5×24,6mm)

Krycí list: Maduro – Nikaragua

Vázací list: Kosta Rica, Kolumbie

Náplň: Honduras, Nikaragua, Mexiko

Vůně

Pata: Stáj, čokoláda, tabák, koření a trocha květin

Tělo: Slabě čokoláda a tabák

Konstrukce
Na stisk bez měkkých bodů. Švy jsou těsné a téměř neviditelné. Doutník je zakončen trojitou čepičkou, ale vzhledem k velikosti bych spíše řekl čepicí

Vzhled
Velmi tmavě hnědý, hebký a lehce hrbolatý krycí list bez větší žilky a spoustou textury na povrchu. Tenhle doutník je doslova monstrum a pravidelný box press tvar přidává na tomto dojmu

Tah před zapálením
Velmi volný tah odhaluje tabák, koření a trochu sladkosti

Chuť ihned po zapálení
Máslově jemná chuť tabáku s trochou smetany, sladkosti, koření a to vše přechází v čokoládovo pepřový delší dozvuk. Chutě jsou středně plné s velmi dobrou produkcí vzdušnějšího kouře

1/3 doutníku
10 min – sladká smetana hodně vystupuje do popředí a objevují se oříšky. Koření a pepře zbylo jen velmi málo
20 min – sladká smetana dominuje a doplňuje je ji vyzrálejší tabák, oříšky a v dozvuku pak trocha dřevistosti, kakaa a zemitosti. Koření j zcela zmizelo a hoření je lehce nerovnoměrné, což u tak velkého doutníku není nic neobvyklého. Prozatím, ale bez nutnosti korekce.
40 min – smetana začíná odeznívat a jinak se chutě ukazují být velmi konzistentní. Plnost klesla pod střed a potáhnout je třeba častěji než jsem zvyklý. Doutník má při delší pauze tendence vyhasínat. To je ale u větších velikostí také bežné.

2/3 doutníku
60 min – do popředí se dostává tabák a čokoláda je postupně nahrazena krémovější kávou. Byla nutná menší kořekce hoření a smetana nadále odeznívá.
65 min – ke kávě se připojuje nepatrná nahořklost a oříšky jsou téměř pryč
90 min – na konci prostřední části se oříšky opět vrací, chutě ztratily něco ze své krémové textury a jinak od posledně žádná změna

3/3 doutníku
110 min – v poslední části, která byla také beze změn, byl tabák a káva hutnější. A protože chutě už nějakou tu chvíli nudí tak odkládám. Do řádného konce tak zbývá při nejmenším dalších 10-15 min.

Závěr a zhodnocení
Problém tohoto doutníku není v chutích, ale zkrátka v jeho velikosti na kterou doplácí. První třetina byla parádně krémová v textuře a smetanová v chuti. To trvalo zhruba do poloviny, kde podle mě měla délka doutníku při tomto průměru končit. Velmi slušná konstrukce, která vyžadovala jen jednu malou korekci a chutě se obešly bez síly. Tohle Byl Alec Bradley Vice Press v 6T2.

 

Jeden komentář k Alec Bradley Vice Press 6T2

Napsat komentář