Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

A.Turrent Triple Corojo Robusto

A.Turrent Triple Corojo

Mexické doutníky A. Turrent jsou v ČR velmi dobře dostupné a to včetně série Triple Corojo, kterou nabízí hned několik prodejců. O této značce doutníků jsme toho napsali již poměrně dost, co se historie týče, v předchozích článcích, přejdu tedy rovnou k přiblížení tohoto doutníku.  Doutníky Triple Corojo by měly být o něco jemnější a to díky déle zrajícímu tabáku, než který je používán na běžné edice doutníků.

Před zapálením působí doutník obyčejným, ale kvalitně zpracovaným dojmem. Krycí list neobsahuje žádné kazy, jediné, co by mohlo být zpracováno lépe je pata doutníků, která u mého doutníku nebyla zaseknutá příliš přesně. Naopak zakončení ramene a čepička doutníků vypadají poměrně solidně. Před tímto doutníkem jsem z řad mexických producentů ochutnal několik doutníků a to především z řad Santa Clara, ale i Te-Amo Vintage 99 – které mě výrazností aroma i drsnější chutí vůbec nepotěšilo. Před zapálením se zdá, že u tohoto doutníku by problém být neměl – v aroma i chuti doutníku jsou citelné tóny klasické pro mexický tabák, lehce čaj – podobně,  i lehce cedrově, působí doutník před zapálením v ústech.

Po zapálení jsou chuťě více méně podobné jen je místy doplňuje koření a pepř, ale opravdu jen lehce. Původní obavy z dalšího mexického kousku se tedy nenaplnily a doutník působí jemněji, což přisuzuji právě déle zrajícímu tabáku. Během kouření se doutník nepřehříval, ani jeho chuť se výrazně nezdrsňovala, pouze se tóny koření stávaly trochu pikantnějšími. Nyní mohu doutník posoudit i s dalším doutníkem této značky a to A. Turrent 6 Generations Corona, který se pohybuje v podobné cenové hladině. Co se týče chutí, oba dva bych hodnotil výrazně lépe než již zmiňované Te-Amo, z těchto dvou bych pak naopak upřednostnil právě Triple Corojo, vzhledem k lepším konstrukčním vlastnostem především co se tahu a popela týče. Pokud bych měl některou z vlastností vytyčit před ostatní, tak to byl právě nadstandardně dlouho držící popel. Jedna ze zahraničních reakcí dokonce byla, zda-li v něm nebyl drát – nebyl.

Doutník se dá v ČR zakoupit od 126 Kč, v poměru cena výkon jde tedy o celkem uspokojivý nákup.  Nutno uznat, že u tohoto doutníku je tabák opravdu jemnější a jde i o konstrukčně povedený doutník. Z mého pohledu se jedná o lepší část, kterou mexická produkce nabízí. Pokud vás tento doutník zaujal, můžete si přečíst i recenzi na A. Turrent Triple Play, který je na zahraničních webech dokonce ještě lépe hodnocen.

Napsat komentář