Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

5 Vegas Series A – Alpha

Cena: 2 eura – cena zahrnuje i i poštovné
Dostupnost v ČR: Mizerná, nulová, žádná
Rozměr: 6×52 (152×20,6mm)
Krycí list: Maduro – Kosta Rica
Vázací list: ?
Náplň: čtyřletá ze tří různých zemí – nikde však neuvádí kterých. Zřejmě výrobní tajemnství

Vůně
Pata: Tmavá čokoláda, trocha kávy a tabáku
Tělo: Pěkné stájové aroma

Konstrukce
Lehce měkčí a bez vad. Dvojitá čepička. Švy těsné a téměř neviditelné

Vzhled
Tmavě hnědý krací list, který má po celé délce světlejší skvrnky. Nejedná se o vady.

Tah před zapálením
Lehce těsnější, ale to by neměl být žádný problém

Chuť ihned po zapálení
Jemná vyzrálá chuť tabáku, sladkosti, čokolády a koření se špetkou bílého pepře v dozvuku. Chutě středně plné a zaím bez síly.

1/3 doutníku
10 min – od zapálení téměř beze změny. Jen na chvilku se objeví slabá travnatost, ale nic co by zatím vadilo – opravdu nejsem fanda travnatosti. Navíc se začíná objevovat kakao. Dozvuk dlouhý lehce kávový a kořeněný
20 min – výrazně kakao, tmavá čokoláda s trochou kávy ulpívají na jazyku a přetrvávají s trochou koření v dozvuku. Ten je o něco kratší a čistý. Tohle josu chutě, ktrý mě u doutníku baví.

2/3 doutníku
30 min – více sladkosti jinak beze změny. S dobrou whisky a muzikou je to výborná popracovní relaxační metoda. Chutě v dozvuku nejsou ani jemné ani drsné – něco mezi což není nic negativního
45 min – káva se protalčila do popředí, čokoláday trochu ubylo a travnatost zmizela
60 min – opět více čokolády a kakaa a káva se přesunula do dozvuku. Zrovna teď je to jako čokoládavo kávový dezert s trochou sladkosti. Síla tu trochu je, ale jen neznatelně.

3/3 doutníku
70 min – jsem na začátku poslední třetiny a káva je opět výraznější. Jinak beze změny a musím říct, že maduro krycí list z Kosta Ricy jsem si vlemi oblíbil viz i recenze Gurkha Blue Steel Torpedo a zároveň musím dodat, že špatný doutník od 5 Vegas jsem zatím neměl.
80 min – více kávy plus se přidává krémová chuť, která jde skvěle dohromady s krémovou texturou. Kakao téměř odeznělo a ta drsnost nedrsnost v dozvuku se změnila na jemné chutě a jak se blížím ke konci je to lepší a lepší.
100 min – končím a panuje naprostá spokojenost

Závěr a zhodnocení
Osobně mám doutníky rozdělené do tří kategorií

1. Už nikdy více
2. Na každý den
3. Pro zvláštní příležitost

No a tenhle je jasná dvojka. Velmi slušné chutě s neméně slušnou cenou. No co víc si přát. Bezchybná konstrukce, tah i hoření po celou dobu a téměř bez síly. Tohle je bez debaty vítěz.

Napsat komentář