Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Doutníky Davidoff

Davidoff je luxusní značka tabákových výrobků a příslušenství, původem ze Švýcarska. Tato značka vyrábí nejen veřejnosti známé cigarety, ale i doutníky a dýmkové tabáky. Zakladatel značky Zino Davidoff se narodil 11. 3. 1906 v kyjevské židovské rodině. Byl nejstarším ze čtyř dětí prodavače tabáku Henriho Davidoffa. Z důvodu politického útlaku v roce 1911 jejich rodina emigrovala do švýcarské Ženevy, kde si opět otevřeli obchod s tabákem.

Zino dostudoval v roce 1924 a hned poté začal cestovat, aby poznal svět tabákového trhu. Cestoval po Latinské Americe, Argentině, Brazílii a nakonec i Kubě, kde pracoval dva roky na plantáži a dostal se do přímého styku s prvními kubánskými doutníky. Po návratu do Švýcarska kolem roku 1930, převzal obchod jeho rodičů. Z původně skromné trafiky během druhé světové války a poválečných let vyrostl prosperující obchod. Neutrální Švýcarsko bylo ušetřeno hodně zmatkům způsobeným po celé Evropě a stalo se tak útočištěm pro bahaté zákazníky, zajímající se o tabák.

Zino byl úspěšný zvláště v prodeji kubánských doutníků Hoyo de Monterrey, vytvořených pro distributora doutníků A Dürr Co. se sídlem v Curichu. Tato série kubánských doutníků byla vydána v roce 1940 a pojmenována po vinikajících vínech z oblasti Bordeaux. Někdy v této době se také Zino proslavil prvním stolním humidorem, přestože je mu to připisováno, přesný rok není znám. Humidor vyrobil s cílem zachovat doutníky ve stejných podmínkách vlhkosti a teploty, ve kterých byly vyráběny v kubánské Havaně. Zino Davidoff měl také úspěch v oblasti knižního vydavatelství, napsal několik knih o kouření doutníku a kubánských doutníkových značek.

V roce 1970, Zino prodal svou malou, ale velmi úspěšný trafiku v Ženevě společnosti Max Oettinger. Zino zůstal ve společnosti Davidoff dále na pozici velvyslance až do své smrti v roce 1994, kdy zemřel ve věku 87 let. I přes tento úctyhodný věk byl přežit jeho manželkou, dcerou i svými třemi sourozenci.

Společnost Max Oettiger, která převzala Davidoff, byla založena v roce 1875 a byla jedním z prvních dovozců kubánských doutníky do Evropy. Své zboží prodávali ve Francii, Německu a Švýcarsku. V čele společnosti v té době stál švýcarský rodák Ernst Schneider. Oettiger vyplatil za společnost Davidoff původnímu majiteli na tehdejší dobu hodně přemrštěnou sumu, přes jeden milión dolarů, evidentně však šlo o dobrý kup.

V roce 1967 byl Davidoff osloven společností Cubatabaco (kubánským státním monopolem), k vytvoření vlastní značky doutníků pro jeho obchody doutníky byly vyráběny v nově zrekonstruované fabrice El Laguito v Havaně. Původní používaná tabáková směs měla být velmi podobná té, která se používá pro doutníky Cohiba, i vyráběny byly ve stejné továrně. Kubánské doutníky Davidoff byly vyráběny až do roku 1989, kdy byla spolupráce obou společností ukončena po rozporech ohledně kvality doutníků. Pro manažery fabriky El Laguito se tím otevřela mezera na trhu, kterou úspěšně vyplnili vydáním doutníků Cohiba Linea 1492.

Kubánská výroba doutníků Davidoff byla oficiálně ukončena v roce 1991 a produkce byla přesunuta do Dominikánské republiky, tím se značce otevřel i velký trh spojených států. V dominikánské republice řídí výrobu Hendrik „Henke“ Kelner. Davidoff stojí také za produkcí doutníků Zino a některých řad menších cigarillos.

Informace o značce

Doutníky Davidoff logo Značka Davidoff
Producent
Dostupné linie
Původ Dominikánksé doutníky
Region / město
Související značky
Osobnost

Nejlépe hodnocené doutníky Davidoff

  • Doutník 1
  • Doutník 2
  • Doutník 3

Napsat komentář