Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Doutníky Cuesta Rey

Dominikánské doutníky Cuesta Rey, nesou název podle svého původního tvůrce, kterým byl Angel LaMadrid Cuesta a Peregrino Rey. Angel se narodil roku 1858 ve španělském Asturias, ale nakonec se roku 1873 usadil v kubánské Havaně. Po absolvování školy se Cuesta odstěhoval na Floridu, kde se začal prosazovat jako výrobce doutníků, svou kariéru zkoušel i v New Yorku, nakonec jej potkal Peregrino Rey, vytvořili společnou značku původně pod názvem „La Flor de Cuesta-Rey“ a doutníky pod touto značkou začali vyrábět ve vlastní továrně ve městě Ybor City na Floridě.

V této době nebylo v USA příliš producentů doutníků, fabrika Cuesta-Rey byla jedna z největších. Doutníky vyráběli z doveženého kubánského tabáku a byly také výhradním distributorem do španělské královské rodiny. Tento vztah fungoval velice dobře a Angel pomáhal králi Alfonsu XIII organizovat různé kluby ve španělských městech. Angel Cuesta byl velice velkorysý muž, který byl i ředitelem Dětského domova v Tampě a organizace Fair Florida. Když Cuesta v roce 1936 zemřel ve věku 77let doutníkové fabriky na jeden den zavřely, aby si připomněly ztrátu skutečného průkopníka doutníků.

Několik let po Angelově smrti prodal jeho syn společnost firmě JC Newman Cigars. Nyní jsou doutníky vyráběny v Dominikánské republice ve fabrice Tabacalera A. Fuente. Po převzení značky JC Newmanem se doutníky Cuesta Rey rozšířily o šest velikostí. První speciální řadou používající název byla edice Cuesta Rey Cabinet Selection a byla vydána v roce 1958, prvenství si rovněž připsala v používání afrického krycího listu Cameroon.

Doutníky série  Cuesta Rey Centenario Collection, jsou uvnitř krabic před exportem uloženy minimálně 120 dnů a odlišují se především dominikánským tabákem odstínu Connecticut. Nejlépe dostupnou řadou je Cuesta Rey Sun Grown, které by měly být středně plnými doutníky. Použité krycí listy u těchto doutníků jsou Ekvádorské Centro Fino, jejichž sklízený tabák není zcela zralý a díky genetické ochraně před slunečním zářením má silnější list.

Informace o značce

 Doutníky Cuesta Rey logo Značka Cuesta-Rey
Producent JC Newman Cigars
Dostupné linie
Původ
Region / město
Související značky  Fuente
Osobnost Angel LaMadrid Cuesta
Peregrino Rey
JC Newman

Recenze na doutníky Cuesta-Rey
Fotogalerie doutníků Cuesta-Rey

Nejlépe hodnocené doutníky Cuesta-Rey

  • Cuesta Rey Centenario No. 60
  • Cuesta Rey Stanford’s Reserve Pyramid No. 9

</p>

Napsat komentář