Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Doutníky Cuaba

Kubánské doutníky Cuaba jsou vyráběné jako ostatní kubánské značky doutníků pro společnost Habanos SA, kubánskou státní tabákovou společnost. Doutníky Cuaba oficiálně představil prezident Habanosu Francisco Linares dne 19. Listopadu 1996 v londýnském hotelu Claridge. Doutníky Cuaba se od ostatních kubánských doutníků liší především vyráběnými rozměry, tato značka byla představena pouze s jedním tvarem, perfecto, této zásady se drží i nadále.

Původním záměrem značky bylo oživení tvarů figurado, které byly populární na začátku dvacátého století, doutníků velice náročných na výrobu. Jejich produkce po roce 1950 byla snížena z důvodu klesajícího zájmu. Doutníky navrhl a vyráběl Carlos Izquierdo Gonzálezm, s jejich výrobou mu pomáhalo 14 vysoce zručných torcedores(baličů doutníků), kteří tutu náročnou výrobu dokázali zvládnout.

Původní doutníky Cuaba byly velikostně mírně odlišné a to z důvodu absence doutníkové formy, která se nepoužívala do přesného vtisknutí jejich tvaru. Když už byly formy o rok později vyrobeny, tyto původní netvarované doutníky Cuaba se stali velice ceným kouskem pro sběratele. González tvrdí, že směs použitá v doutnících Cuaba je stylizovaná podle doutníků Montecristo, ale většina doutníkových kritiků tvrdí, že chuťově doutníky spadají spíše k Romeo y Julieta. Tomuto faktu přidává sílu i to, že jsou doutníky Cuaba vyráběny ve fabrice Briones Montoto, kde se vyrábí i Romeo y Julieta.

V roce 1998 se stala Cuaba z jednou ze značek, které vydali vlastní Vitolu (rozměr) v Millennium Reserve humidoru. Nešlo o klasický dřevěný humidor, ale keramický džbánek. Kubánské doutníky Cuaba je také jedna ze značek, které jsou často vybírány pro speciální vydání a humidory.

Informace o značce

Doutníky Cuaba logo Značka Cuaba
Producent Habanos SA
Dostupné linie Edicion Limitada
Původ Kuba
Region / město
Související značky
Osobnost

Recenze na doutníky Cuaba
Fotogalerie doutníků Cuaba

Nejlépe hodnocené doutníky Cuaba

  • Cuaba Distinguido
  • Cuaba Edición Limitada 2008 Piramides
  • Cuaba Salomones I

Napsat komentář