Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Doutníky CAO

Doutníkům CAO nebo formálněji společnosti CAO International Inc., položil základy v roce 1968 Cano A.  Ozgener, podle jeho iniciálů je i jasné, jak vznikl název společnosti. Ozgener pracoval jako inženýr pro firmu Dupont. Jeho láska k doutníkům a dýmkám ho dovedla k vytvoření několika vlastních dýmek. Do doutníkového trhu vkročil až v roce 1980, když představil vlastní značku Casa de Manuel, která neměla na doutníkovém trhu dlouhé trvání. Značka neuspěla a Ozgener se znovu soustředil na výrobu dýmek a humidorů.

Druhý pokus byl v roce 1995 už pod značkou CAO, některé prvotní bolesti značka přežila a stala se na trhu poměrně populární. Doutníky CAO jsou příznačné i vynikajícími krabicemi, při jejichž návrhu Ozgener zúročil dlouholeté zkušenosti s výrobou humidory. Doutníky CAO jsou známé pro svou širokou škálu chutí a pevnou konstrukci. Přestože s doutníky Ozgener začínal ve sklepě, značka se časem vypracovala a získala řadu ocenění od renomovaných doutníkových publikací a magazínů.

Mezi lehčími doutníky CAO si mohou vybrat všichni kuřáci, včetně úplných začátečníků, jednou z nejjemnějších sérií jsou doutníky CAO Gold, které mají nikagaragujský plnící tabák a ekvádorský balící a krycí list. Mezi doutníky CAO je však celá řada dalších edicí a včetně tzv. Vintage, které jsou známé pro delší dobu zrání a důkladnější proces kontroly.

Z ostaních edicí je nutné vyjmenovat CAO Gold Vintage, CAO Cameroon, CAO Criollo, CAO Vision a CAO Sopranos Edition (podle populárního seriálu o mafii). Národní edice podle států Brazílie, Itálie a Amerika. Poslední jmenované, o to však zajímavější jsou edice, Mx2 a Lx2. „M“ podle listů Maduro a „L“ podle listů Ligero, koncovka x2 dává těmto označením umocněnou váhu. Tyto listy by měly být v doutnících enormě zřetelné.

Informace o značce

 Doutníky CAO logo Značka CAO
Producent
Dostupné linie Gold
Vintage CAO
Cameroon
Criollo
Vision
Sopranos
Lx2
Mx2
Původ
Region / město
Související značky
Osobnost Cano A. Ozgener

Recenze na doutníky CAO
Fotogalerie doutníků CAO

Nejlépe hodnocené doutníky CAO

  • CAO Cx2 Beli
  • CAO Flavours Earth Nectar Petite Corona
  • CAO Flavours Gold Honey Cigarillos
  • CAO La Traviata Divino Maduro
  • CAO La Traviata Luminoso Maduro
  • CAO Lx2 Toro
  • CAO Special Editions ’65th Anniversary‘ Moda
  • CAO Vision Prana

Napsat komentář