Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Doutníky Camacho

Značka doutníků Camacho byla založena v roce 1961 Simonem Camacho, v roce 1995 byla tato značka zaštícena rodinou Eiroa, nyní je součástí koncernu doutníkových značek Davidoff. Doutníky Camacho se vyrábí v honduraském Danlí a specializuje se na výrobu doutníků co nejvíce autentických původním kubánským, jak použitím semen, pěstováním tak i výrobou. Nyní zpátky do roku 1961, v této době byl Simon Camacho vyhoštěn z Kuby. Podnikat s doutníky začal v Miami na Floridě.

Velkou výhodu měl Simon v počátečním úspěchu na americkém i zahraničním trhu, dokonce se mu podařilo proniknout i do společnosti britského premiéra a velkého fanouška doutníků Winstona Churchilla. V důsledku toho, se Camacho rozhodl pojmenovat jeden z nejpopulárnějších doutníků právě po W. Churchillovi. V tomto období společnost produkovala 2-3 miliony doutníků ročně, růst stabilně rostl stejně s tím ja se bléžil doutníkový boom v devadesátých letech.

Simon Camacho zemřel roku 1990, pět let po jeho smrti získala značku Camacho rodina Eiroa, výroba doutníků se převedla z Nikaraguy do Hondurasu. Rodina Eiroa se na doutníkové scéně objevuje mnohem dřív, už začátkem minulého století patřila mezi tradiční kubánské pěstitele tabáku. V důsledu revoluce a následného znárodňování se vdova se třemi syny rozhodla vycestovat do USA, kde se usadili v Tampě. Bratři Generoso Junior a Julio se angažovali v pěstování tabáku a výrobě doutníků.

O tabák se staral především Julio, který čerpal vládní prostředky pro podporu pěstování tabáku. Do jeho plantáží spadali i pozemky, na kterých se pěstoval tabák pro doutníky Camacho. Díky této spolupráci, mohla rodina Eiroa následně značku převzít. Toto rozhodnutí položilo počátky pěstování doutníkového tabáku v Hondurasu. V roce 1987, Julio Eiroa založil Caribe Imported Cigars, společnost se sádlem v Miami, která pomocí sítě prodejců nabízela své doutníky po USA i do zahraničí. V již zmíněném roce 1995 se společnost angažuje i v záštitě doutníků Camacho.

V roce 1998 se vrátilo do vedení společnosti jméno Camacho, když se Simonův syn Christian stal prezidentem doutníkové společnosti Caribe Imported Cigars a zkušenosti z rodiných plantáží vložil od práce v Hondurasu. V roce 2008 byla značka prodána pod koncern Davidoff, i přesto, že si rodina Eiroa zachovala vlastnictví honduraských tabákových polí.

Informace o značce

 Doutníky Camacho logo Značka Camacho
Producent Davidoff
Dostupné linie CLE
Diploma
Liberty
San Luis y Martinez
Triple Maduro
Původ
Region / město
Související značky Oliva
Davidoff
Osobnost Simon Camacho
Christian Camacho
Winston Churchill
Julio Eiroa

Recenze na doutníky Camacho
Fotogalerie doutníků Camacho

Nejlépe hodnocené doutníky Camacho

  • Camacho CLE Christian’s Blend 11/18
  • Camacho Corojo Monarca
  • Camacho Diploma Series (Corojo Limited) 08/22 Torpedo
  • Camacho Diploma Series (Corojo Limited) Diploma Maduro
  • Camacho Liberty 2005
  • Camacho San Luis y Martinez No. 2
  • Camacho Triple Maduro Super Toro

Napsat komentář