Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Doutníky Alec Bradley

Alec Bradley je název populární značky ručně vyráběných doutníků, která byla založena v roce 1996 Alanem Rubinem. V tomto roce se Rubin zúčastnil tabákového veletrhu v USA a nakonec úspěšně našel malého výrobce v Hondurasu, který byl schopný vyrábět doutníky pod jeho jménem. S doutníky vstoupil na trh právě v devadesátých letech, kdy zažíval trh velký boom a značku pojmenoval po svých dětech. Zpětně na tyto začátky nevzpomíná moc dobře, jak je patrné z jeho rozgooru pro lednové vydání časopisu Cigar Aficionado v roce 2011, kde se nechal slyšet že tento vztah s výrobcem byl jednostraný a velice nákladný.

Doutníky Alec Bradley byly v počátku zaměřené na hráče golfu a kuřáky, kteří si rádi zapálí po večeři. Golfové obchody a hřiště měla být původně hlavním tahounem Alanovi značky, tento tah však nevyšel a po třech letech podnikání byl schodek přibližně 60 tisíc dolarů. Velký zvrat zaznamenal až v roce 2000, kdy si najal profesionála v doutníkovém průmyslu Ralpha Montero. Oba byli přesvědčeni, že je nutné se zaměřit na maloobchodní síť s doutníky a tento tah jim nakonec vyšel i díky sériím doutníků „Occidental Reserve“. S touto řadou jim pomáhal Henke Kelner, výrobce doutníků Davidoff.

V průběhu let se Alanovi podařilo vybudovat cenově dobře dostupnou značku doutníků, jak cenou, tak prodejní sítí. Společnost v průběhu let vydala poměrně velké množství serií doutníků. Z těch nejzásadnějších je nutné vyjmenovat Trilogy, Maxx a SCR. V roce 2007 se jeho úspěch ještě znásobil s příchodem série „Tempus“. Od roku 2011 se jeho společnost může chlubit dvěma až třemi miliony prodaných doutníků ročně.

Nejnovější doutníky linie tempus jsou vyráběny v tobárně Fabrica de Tabacos Raices Cubana v honduraském městě Danlí a jejich ramena jsou zakončeny typickou třívrstvou kubánskou čepičkou. Nutné je zmínit i to, že společnost pro některé řady doutníků Alec Bradley používá tabák Trojes z údolí Jalapa v Nikaraguy. Sídlo společnosti je dnes ve městě Dania Beach na Floridě. Doutníky pod značkou Alec Bradley jsou vyráběny producenty Cubanas v Hondurasu, Nestor Plasencia v Hondurasu a Nikaragui a Henke Kelner v Dominikánské republice.

Informace o značce

 Doutníky Alec Bradley logo Značka Alec Bradley
Producent Alec Bradley
Dostupné linie Tempus
SCR
Trilogy
MAXX
Původ Honduraské doutníky
Region / město Jalapa
Troyes
Související značky Davidoff
Osobnost Alan Rubin
Ralph Montero
Hendrik „Henke“ Kelner

Recenze na doutníky Alec Bradley
Fotogalerie doutníků Alec Bradley

Nejlépe hodnocené doutníky Alec Bradley

  • Alec Bradley American Classic Blend Churchill
  • Alec Bradley 90+ 2nds Corona Gorda
  • Alec Bradley K147 Short Run Robusto
  • Alec Bradley Maxx The Ego
  • Alec Bradley Prensado Double T
  • Alec Bradley Shift Hybrid Habano Robusto
  • Alec Bradley Star Insignia Torpedo
  • Alec Bradley Tempus Quadrum Maduro
  • Alec Bradley Trilogy Exotic Maduro Torpedo

Napsat komentář