Zigarren


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Vargas-Robustitos

Vargas Robustitos

Nach langer Pause habe ich wieder um es für Sie aus den Kanarischen Inseln. Diesmal zur Marke Vargas mit Ursprung in der Insel La Palma. Prvotní impuls dal výrobě doutníků Manuel Vargas již v roce 1925, během přelomu tisíciletí značka mírně uvadala.  Nový majitel, který značku vlastní několik posledních let, se znovu snaží pozvednout zašlou slávu a kvalitu. Alespoň podle informací, které jsou dostupné na webových stránkách značky.

Krycí list  má světlý odstín Connecticut, který by měl mít původ v Ecuadoru. Bližší složení plnícího a vázacího tabáku se mi dohledat nepodařilo, na webu je však možné se dočíst o použití tabáku z kanárského souostroví tzv. tabaco Palmero, jehož citelné tóny jsou znatelné i v doutnících Capricho. Rozměr doutníku je příznačný robustu, jak samotný název napovídá, 101mm  na délku s prstýnkem velikosti 50.

Před samotným zapálením na mne doutník působí podobným dojmem jako Kubanische Bastler, co se odstínu i vůně týče. Vůně je příznačná senu, lehce travnatá s citelnými tóny žíní. Zapálení proběhlo velice lehce, sice jsem použil zapalovač, ale nemělo by dělat problém ani použití zápalek. Po zapálení doutník hoří poměrně rovnoměrně, chuťově vynikají dvě složky – marcipán a chuť podobná hodně kouřené whisky. Chuť se postupně lehce zjemňuje, ale celou dobu působí profilově stejně, až po polovině se přidávají lehké tóny kůže. Popel je po obvodu konzistentní, netřepí se, ale bohužel nevydrží příliš dlouho. Vlastnosti popela jsou srovnatelné jako u již recenzované La Rica Hoja. Jediná věc, kterou mohu označit jako špatnou nebo horší je hoření doutníku v poslední třetině, kdy měl tendence zhasínat.

Do ČR jsou doutníky importovány společností Čoud, kde je možné si konkrétně robusto pořídit za cenu 110kč.  Pokud bych srovnával s ostatními Kanárskými doutníky, tak bych ze své zkušenosti doporučil raději tyto doutníky než shortfillery různých značek, které pro mne byly téměř nekoupitelné. Předpokládám, že i na samotných ostrovech jsou bohužel shortfillery více dostupné. Naopak v porovnání s ostatními doutníky v ČR si myslím, že kvalitou předčí již zmíněné doutníky Cuban Crafters nebo další komerčně tlačené značky. Naopak oproti doutníkům značek CAO, Brickhouse nebo Rocky Patel trochu zaostávají, nikoliv konstrukčně ale spíše bohatostí chutí.

Lassen Sie eine Antwort