Zigarren


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Punch Exclusivo Espana

Doutníky Punch Exclusivo Espana

Zigarren regional Edition kubanische Marke Espana Exclusivo Punch von Habanos SA für den regionalen Markt in Spanien produziert wurde, wie der Name schon sagt. In Tschechien, oder sonst die Auflage leider wahrscheinlich nicht sein können – im Gegensatz zu anderen Zigarren-Marke Punch, auch verfügbar für die meisten Verkäufer sind. Zigarren Exclusivo Espana sind verpackt in Kartons mit 10 Stück. Gesamtproduktion dieser regionalen Ausgabe wurde 8.000 einzeln nummerierten Feldern auf dem Markt im Jahr veröffentlicht 2010.

Auf einer Länge von 154 mm und Ring, 50 sind Zigarren auf die Größe Gran Robusto. Für die Herstellung von Zigarren sind gebrauchte hochwertige Tabakblätter in der fruchtbaren Region Vuelta Abajo Ursprung. Auf dem Cover ist Blatt ein paar kleinere astig, které nijak výrazně estetický dojem nenarušují, jinak je doutník bez povrchových vad a švů.  Doutníky jsou ideálně zavlhčené, přesto prstýnky trochu kloužou, což by mělo být znakem vyzrálosti doutníků.

Ořezávám V-Cutterem (gilotinou, která má profil nože do V), tah před zapálením je perfektní.  K zapálení volím doutníkové zápalky, s nimiž je zapálení bohužel poměrně komplikované i z důvodu hodně silného větru.  Co se týče chutí, tak jsou od první chvíle poměrně jemné – lehce zemité a kořeněné, postupně v nich lze zaznamenat i mírnou chuť kůže. Ani oproti ostatním doutníkům Punch, které jsem zatím měl, nepozoruji výrazné odchylky, co se chuti týká. Hoření bylo lehce nerovnoměrné, což vynahrazuje perfektní tah a velká produkce dýmu.

Doutníky jsem zakoupil v prodejně Tabacos, kterou naleznete v každém větším městě – sortiment je bohužel v každé prodejně odlišný. Při troše hledání však není problém na regionální edice narazit, to se týká i ostatních značek. Cena je vyšší a u jednoho doutníku se pohybuje okolo 13Eur. Jako osobní chybu vnímám, že jsem si doutník zapálil odpoledne, hned po zakoupení a nepočkal jsem do klidnějšího prostředí restaurace nebo salonku. Z toho důvodu mi kouření znepříjemňoval poměrně silně foukající vítr, proto ani popel není na fotkách tak dlouhý jak by být mohl. Přes všechny tyto detaily, Ich glaube, eine Zigarre, který i za vyšší cenu nezklame, hlavně díky kouzlu okamžiku. Kdy má člověk radost, že si dopřál něco výjimečného, perfektně zapadajícího do dané lokality i času odpočinku.

Lassen Sie eine Antwort