Zigarren


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Partagas Serie P No. 2

Doutníky Partagas Serie P No. 2

Eine andere kubanische Partagas Serie P, die Legende ist gut. 2, eine der besten Zigarren der Marke und daher auch weit begehrt und gewünschte Raucher. Aus dieser Perspektive ist es das gleiche-Klassiker der Montecristo-Nr.. 2. Dieser hatte vor allem einer Menge Zeit (weitere Vorgehensweise 4 Jahre) darauf, Das ist reif und Sie werden verstehen, daß es wartete auf das richtige Licht.

Das Design ist wirklich verärgert Zigarre meisterhaft. Das Deckblatt ist etwas rauher, aber ansonsten ist es eine Zigarre Form perfekt herausgebracht, darunter seine konsequenten Minen. Es gibt keine Schwachstellen oder Ungleichheit, auch ist es nicht zu fest oder zu weich. Es ist genau das richtige. Wie bei allen Kubanische Zigarren werden, dass alle verwendeten Tabakblättern mit Ursprung in Kuba (Vuelta Abajo). Nach meiner Meinung ist dies eine Zigarre, co se týče kvality zpracování, ještě o jednu příčku výše, než-li např. na našem trhu hodně prodávaný Partagas Serie D No. 4. Úroveň zpracování je stejně dobrá jako u dalších doutníků Habanos Seleccion Piramides. Díky délce “odpočívání” doutníku je aroma vyzrálého tabáku a cedru mnohem jemnější.

Oříznutí 15,6 cm lange Zigarre mit einer Ringgröße. 52 je naprosto snadné a zapálení rovněž. A po jeho zapálení mě ohromilo množství a hutnost krémového kouře s tabákovou mírně nahořklou chutí. Paletu těchto chutí v první třetině doplňuje také dřevitá příchuť cedru, die, v druhé třetině doplňuje velice příjemná ořechová příchuť. Pro závěrečnou třetinu je charakteristická mírná zemitost s příchutí kávy a  stoupající sladkostí. Narozdíl od levnějších doutníků této značky, je Partagas Serie P No. 2 perfektně chuťově vyvážen. Celkový dojem nekazí ani známka po nějaké chuťové agresivitě.

Středně silný doutník s kónickým tvarem, který mnoho příznivců považuje za největšího konkurenta, již výše zmíněného Montecristo No. 2, má i obdobné kvality v oblasti hoření a tahu. Alespoň já jsem se nesetkal s jediným problém a po celou dobu cca 90min. jsem nemusel provádět žádnou korekci celkem rovnoměrného hoření. Doutník se ani nepřehříval a to ani v samotném závěru. O jeho kvalitách svědčí i hodnocení a obliba (především u zkušenějších) kuřáků, MJ. se může pochlubit 4. místem v žebříčku 25 nejlepších doutníku roku 2011 Das Magazin Cigar Aficionado. Mě osobně udělal velkou radost, stejně jako např. Partagas  D séries No. 3 Limited Edition 2006.

Zigarren Partagas Serie P No. 2 jsou v ČR velice dobře k sehnání a to jak ve zmíněmém sběratelském balení  Habanos Seleccion Piramides anebo v cedrových krabicích po 10ks s cenou kolem 300Kč anebo v papírových krabičkách po 3ks v černých aluminiových tubách s cenou o cca 30kč vyšší. Přestože se nejedná o doutník za stovku, domnívám se, že vynaložených peněz litovat nebudete.

Lassen Sie eine Antwort