Zigarren


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

H.Upmann Vintage Cameroon Toro

H.Upmann Vintage Cameroon Toro

Tato značka se těší velké oblibě(hlavně kubánská verze) po celém světě a obzvláště pak verze Cameroon. Tento konkrétní kus je uložen v hliníkové tubě a zabalen do cedru. Z názvu je již patrné jaký že to je použitý krycí list. Jedná se o prvotřídní list z Kamerunu, který je hnědo šedivý, barevně jednotný, velmi hebký se dvěma středními žilkami a spoustou textury na povrchu. Vázací list je z Nikaragui a náplň se skládá z tabáků pocházejících ze tří zemí(Dominikanische Republik, Nikaragua a netipicky Peru). Po důkladném prozkoumání nelze konstatovat nic jiného než, že konstrukce je pevná a bez jakýchkoli nedostatků.

Zeit in humidoru: 2 Jahre, 7 Monate

Dimension: 6×54(152×21,4mm)

Deckblatt: Kamerun – Afrika

Der Bindungsliste: Nicaragua

Nachfüllpackung: Peru, Nicaragua, DR

Der Duft von

PATA: nasládlý tabák

Körper: Taková slabší zatuchlost

Bau
Velmi pevná a bezchybná. Die Nähte sind dicht und sichtbar. Zakončení provedeno dvojitou čepičkou.

Die Darstellung der
Hnědo šedivý, hebký krycí list se dvěma středními žilkami po stranách a spoustou textury na povrchu.

Ein Strich vor Beleuchtung
Etwas enger

Geschmack sofort nach Zündung
Velmi jemná a olejovitá cedrovitost s velkým přídělem sladkého koření tak charakteristiické pro kamerunské listy. Stejné chutě jsou i v dlouhém dozvuku. Ty jsou slabé až středně plné se slušnou produkcí vzdušnějšího dýmu.

1/3 Zigarre
Po pár minutách se dozvuku přidává mléčná čokoláda se zemitostí a od paty se line krásně aromatuícký dým. Před samotným zapálením mi tuba s doutníkem spadla na zem, což šělo za následek popraskání krycího listu na několika místech
10 min – doutník produkuje krásně vyzrálé a parádní chutě. Příděl koření ze zmenšil a chutě zanechávají ojelový film na jazyku. Produkce dýmu je větší a dozvuk se prodloužil.
15 min – přidává se vyzrálý tabák a cedru je méně
20 min – na počátku tahu se přidávají lískové oříšky. Krycí list zatám drří perfekně a doutník si nesmírně užívám. Konstrukce i pomalé hoření jsou zatím perfektní
30 min – sladkost nabírá melasovo medový charakter a doutník je čím dál tím lepší
40 min – na konci první třetiny je pouze cedr opět výraznější a jinak se naštěstí nic nemění. Skvělé olejové chutě s krémovou texturou jsou zkrátka parádní.

2/3 Zigarre
60 min – kréový cedr a tabák jsou výraznější a ostatní beze změny. K dokonalosti už chybí jen hustý dým. Ten zůstává vzdušnější
75 min – k chutím se přidává krémová káva, oříšky jsou méně výrazné a přesouvají se do dozvuku
80 min – na konci druhé části začíná dominovat krémová káva, sladkost pomalu odeznívá a koření je více

3/3 Zigarre
105 min – káva a tabák byly intenzivnější a jinak poslední třetina nepřinesla už žádné změny ovšem krásné chutě přetrvaly do samého konce. Rauchen heiß und verwerfen.

Fazit und Bewertung
Famózní a pro mě velmi překvapující záležitost. Od začátku do konce bylo vše téměř perfektní. Großer Geschmack, bezchybná konstrukce, parádní čas a hlavně s cenou okolo 120 CZK – po přepočtu tu mám aspiranta na doutník roku a koupě boxu se v tomto případě stává nutností. Tah byl na můj vkus trochu těsnější, ale produkce dýmu byla velmi slušná a chutě rovněž nebyly ovlivněny. Kamerunský krycí list je můj nejoblíbenější a tenhle doutník to jen potvrdil. Tohle Byl H.Upmann Vintage Cameroon v toru.

Lassen Sie eine Antwort