Zigarren


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Cohiba Siglo I

Cohiba Siglo I

Ich war in der der vorherige Bewertungen der Legende um eine Reihe von Siglo und auch über, alle Zigarren dieser Serie sind subtiler als die üblichen Cohiby. Aber für mich ist eine neue und interessante Informationen, Diese Serie ersetzt die original kubanische Zigarren-Marke Davidoff, dass dürften nur wenige von uns die Chance, Geschmack. Einfach weil Sie etwas Zeit haben (genauer gesagt, seit 1991) aus dem kubanischen Tabakblätter Produktion, und Sie erhalten die meisten der großen Münze Collectibles Auktionen weit weg aus unserer Heimat.

Zuerst hatte ich zu Siglo Bujarém Partei in der kubanischen Bar und dann der Alkohol die Wirkung war sehr gut. Das ist, warum ich schließlich kaufte weitere drei, in Humidoru ruhte seit mehr als einem Jahr.

Stejně jako u všech doutníku této značky, náplň, vázací i krycí list tvoří výhradně vybrané tabákové listy z vyhlášené kubánské oblasti Vuelta Abajo. A stejně tak, jako u ostatních této značky, tento malý doutník je doslova „nabušený“ tabákem vonící po cedru a medu.  Tuto petit coronu reprezentuje mírně hrbolatý krycí list téměř bez žilek podobně jako například u většího Siglo II. Na dotek působí doutník pevně a kompaktně až to ve vás může vzbudit pochyby o jeho tahu. Na jeho povrchu jsem nenašel žádný nedostatek a jako všechny Cohiby i tento je umně ukončen trojitou „čepičkou“.

Úprava doutníku oříznutím je i s ohledem na jeho velikost prstýnku bezproblémová a to i přes množství obsaženého tabáku v náplni. Jeho zapálení je rovněž snadné a ani obavy z horšího tahu se nenaplnily, im Gegenteil:.

V krémovém kouři s krátkým a poněkud nahořklým začátkem jsem v první třetině cítil příjemnou nasládlost cedrového dřeva. Ovšem druhá třetina pro mě byla mnohem zajímavější zejména chutí espresa, snadno rozeznatelnou v množství tabákového kouře. Dominantní příchuť kávy místy doplňovaly travnaté tóny a medu. V závěrečné třetině byla příchuť espresa méně intenzivní, za to jsem mohl rozeznat příchuť blízkou karamelu.

Siglo I je se svými 10,2cm sice malý svým vzrůstem avšak parametry nejde o žádného zaostalce. Ať už jde o dobrý tah, rovnoměrnost hoření, nebo kompaktní popel, doutníku nic nechybí. V produkci kouře je velmi výkonný a nabízí zajímavou škálu jemných chutí, jejichž vyváženost ocení nejen začínající kuřáci. Jedinou chybou na cca 40ti min. potěšení z tohoto středněsilného die kubanische doutníku je tak jeho cena přesahující 220 CZK. Opticky, v porovnání s malými rozměry doutníku, to může být pro leckoho problém.

Doutníky jsou v ČR i okolí velice dobře dostupné v prodejnách, klubech i restauracích v různých baleních od papírových krabiček po 5 KS, přes aluminiové tuby balené po 3ks až po dřevěné lakované krabice s 25 ks.

Lassen Sie eine Antwort