Zigarren


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Alec Bradley Vice Press 6T2

Alec Bradley Vice Press 6T2Tohle doslova  čtvercové  mostrum je jendna z nejposlednější kreací Alana Rubina(Master Blender ) u Aleca Bradleyho a je pochopitelně vyráběn v továrně Tabacos de Oriente v Honduras. Produkce je omezena pouze na velké rozměry a boxpress tvar – velikosti kroužku 60,62,64. Černohnědý krycí list z Nikaragui je sametově hladký bez viditelnjších žilek. Zato disponuje spoustou textury na povrchu a olejovými odlesky. Krycí list je hodně silný což slibuje spoustu chutí, ale take nejspíš horší hoření. Doutník má dokonce dva vázací listy(Kolumbie a Kosta Rica), které ukrývají směs longfillerů z Mexika, Hondurasu a Nikargui. Konstrukce je na stisk bez měkkých bodů a vad.  Švy stejně jako dvojitá čepička jsou těžko viditelné přes tmavou barvu krycího listu. Oříznutí probíhá naprosto hladce, ale zapálení žhavícím zapalovačem už nějaký ten čas zabere.

Verfügbarkeit in der Tschechischen Republik: NR.

Zeit in humidoru: 218 Tage

Dimension: 6,2×62(157,5×24,6mm)

Deckblatt: Maduro – Nicaragua

Der Bindungsliste: Kosta Rica, Kolumbien

Nachfüllpackung: Honduras, Nicaragua, Mexiko

Der Duft von

PATA: Testing, Schokolade, Tabak, koření a trocha květin

Körper: Slabě čokoláda a tabák

Bau
Na stisk bez měkkých bodů. Die Nähte sind dicht und fast unsichtbar. Zigarre wird mit einer dreifachen Mütze gekrönt., ale vzhledem k velikosti bych spíše řekl čepicí

Die Darstellung der
Sehr dunkles Braun, hebký a lehce hrbolatý krycí list bez větší žilky a spoustou textury na povrchu. Tenhle doutník je doslova monstrum a pravidelný box press tvar přidává na tomto dojmu

Ein Strich vor Beleuchtung
Velmi volný tah odhaluje tabák, koření a trochu sladkosti

Geschmack sofort nach Zündung
Máslově jemná chuť tabáku s trochou smetany, Süßigkeiten, koření a to vše přechází v čokoládovo pepřový delší dozvuk. Chutě jsou středně plné s velmi dobrou produkcí vzdušnějšího kouře

1/3 Zigarre
10 min – sladká smetana hodně vystupuje do popředí a objevují se oříšky. Koření a pepře zbylo jen velmi málo
20 min – sladká smetana dominuje a doplňuje je ji vyzrálejší tabák, oříšky a v dozvuku pak trocha dřevistosti, kakaa a zemitosti. Koření j zcela zmizelo a hoření je lehce nerovnoměrné, což u tak velkého doutníku není nic neobvyklého. Prozatím, ale bez nutnosti korekce.
40 min – smetana začíná odeznívat a jinak se chutě ukazují být velmi konzistentní. Plnost klesla pod střed a potáhnout je třeba častěji než jsem zvyklý. Doutník má při delší pauze tendence vyhasínat. To je ale u větších velikostí také bežné.

2/3 Zigarre
60 min – do popředí se dostává tabák a čokoláda je postupně nahrazena krémovější kávou. Byla nutná menší kořekce hoření a smetana nadále odeznívá.
65 min – ke kávě se připojuje nepatrná nahořklost a oříšky jsou téměř pryč
90 min – na konci prostřední části se oříšky opět vrací, chutě ztratily něco ze své krémové textury a jinak od posledně žádná změna

3/3 Zigarre
110 min – v poslední části, která byla také beze změn, byl tabák a káva hutnější. A protože chutě už nějakou tu chvíli nudí tak odkládám. Do řádného konce tak zbývá při nejmenším dalších 10-15 min.

Fazit und Bewertung
Problém tohoto doutníku není v chutích, ale zkrátka v jeho velikosti na kterou doplácí. První třetina byla parádně krémová v textuře a smetanová v chuti. To trvalo zhruba do poloviny, kde podle mě měla délka doutníku při tomto průměru končit. Velmi slušná konstrukce, která vyžadovala jen jednu malou korekci a chutě se obešly bez síly. Tohle Byl Alec Bradley Vice Press v 6T2.

 

Ein Kommentar zu Alec Bradley Vice Press 6T2

  • Zdeněk schrieb:

    Paráda. Tím krycím listem mi připomíná AB Tempus Centuria (finden Sie unter. recenze zde na webu), rozměrově podobný, sice ne boxpress, ale konstrukce také zcela v pořádku, čehož si u těchto větších rozměrů vážím.

Lassen Sie eine Antwort