Cigary


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Cestovní humidor Xikar Xi 15

Cestovní humidor Xikar Xi 15

Xikar je značka dobře známá i mezi českými kuřáky pro kvalitní příslušenství jako jsou zapalovače, ořezávače, nůžky a také cestovní humidory.

Mojí motivací ke koupi nového cestovního humidoru nebyl ani tak vzhled (ten mi přijde spíše humpolácký podobný cestovním kufrům), jako spíše praktičnost. Jinými slovy současný cestovní cedrový humidor na 10 ks od firmy Comoy’s je mnohem hezčí, ale při sebemenším pohybu a ve chvíli, kdy není zcela plný, v něm doutníky cestují sem a tam. Proto jsem se rozhodl pro koupi Xi 15.

Rozměry: dĺžka: 21,5 cm, hloubka: 13 cm a výška: 10 cm. V pohodě se vejde do cestovního kufru.

Kapacita: Jak jeho název napovídá jeho kapacita je 15 doutníků, tvaru Churchill. Prakticky to znamená, že se do něj vejde průměrně 10 cigary. Zejména, když v něm „cestují“ doutníky větších průměrů. Každopádně mě svojí kapacitou na menší dovolenou či cestu stačí.

Konštrukcia: Opravdu solidní, pevná, všechno sedí. Důvěryhodnosti rozhodně přidávají robustní panty, západky i zesílené rohy. Cestovní humidor se dá dokonce i zamknout visacím zámkem. Ikdyž je otázkou, zda vám humidor spíše někdo neukradne celý.

Klíčové vlastnosti:
Humidor je vodotěsný/vzduchotěsný. Vodotěsnost jsem nezkoušel, ale s ohledem na těsnící gumu ve víku humidoru tomu věřím. Schopnost udržet požadovanou vlhkost hodnotím pouze podle stavu doutníků po dobu 8 dní. Obsahuje 3 tvarovaná a vyjmutelná pěnové patra (asi 0,5 cm vysoká). Ta svým tvarem a materiálovými vlastnostmi zabraňují pohybu doutníků. Pevnost humidoru souvisí se solidní konstrukcí. Humidor má v sobě integrovaný obyčejný pěnový zvlhčovač. K jeho zvlhčení jsem použil antibakteriální tekutinu Xikar Propylen Glycol Solution. Ale bezproblému lze jistě použít i obyčejnou destilovanou vodu. Dále je třeba zmínit, že je humidor aromaticky neutrální.

Cena, balení a dostupnost: Xikar vyrábí cestovní humidory v šesti velikostech, přičemž nejmenší z nich je na 5 ks a nevětší, kufříková verze, je 50 – 80 ks. V České republice jsou dostupné velikosti pro 5, 10, 15 a menší kufříková verze pro 30-60. Cena recenzovaného Xi 15 je cca 900kč.

Doporučení: Přestože mi vzhled cestovního humidoru Xikar Xi 15 zrovna neučaroval, jeho praktické vlastnosti naopak ano. Mám namysli solidnost řešení, skladnost a funkčnost, t. j.. udržení doutníků v kondici. Navíc, podobně jako u ořezávačů, výrobce na cestovní humidor dává doživotní záruku.

Pridaj komentár