Cigary


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

ACID Toast

ACID Toast

Pro toho, kdo nezná značku ACID, jen uvedu, že jde o aromatické doutníky z dílny Drew Estate, velmi populární zejména u kuřáků v USA. Populární značka si vzala jméno od umělce Scotta „Kyselina“ Chestera a produkuje doutníky z kvalitního tabáku, které mj. získávají svůj osobitý chuťový a aromatický charakter díky použitým esenciálním olejům.

Rozměry a formát: Toro s délkou 12,7 cm a prsteň veľkosť. 50

Složení: všechny použité tabákové listy pocházejí z Nikaraguy.

Vzhľad: hladký a velmi tmavě hnědý olejnatý list s jednou větší žilkou a dalšími drobnými žilkami. Na první pohled doutník působí solidně, na jeho povrchu nejsou žádné hrbolky. Jde o tradičně dobé zpracování dekorované dvojitým prstýnkem, který se mě osobně moc nelíbí.

Konštrukcia:  rovnoměrně rozdělená náplň. Konštrukcia je pevná, pružná bez měkkých nebo naopak tvrdých míst.  Švy krycího listu jsou velmi těsné, sotva viditelné a  jeho tzv. „hlava“ je zakončena dvojitou „čepičkou“.

Vôňa: výrazná, velmi sladká a zemitá směs vůně tabáku, skořice, cedru, citrusu a máty. Pro tradiční kuřáky opravdu velmi nevšední.

Úprava, tah a hoření: oříznutím bez problému běžným ořezávačem, zapálení plynovým zapalovačem rovněž bez problémů. Tah je akorát se sladkou dřevitou vůní tabáku a skořice, cedru, citrusu. Sladkost je okamžitě cítit i na rtech. Hoření je rovnoměrné s  bohatou produkcí kouře. Korekce zapalovačem není.  Držení světle šedivého popela je velmi dobré.

Chuť:

1/3: výrazný sladký začátek, v kterém je cítit chuť příchuť cedru a zázvoru.

2/3: na rozdíl od první třetiny, je sladkost o poznání slabší a tabáková chuť je doplněna příchutí cedru, ale také nevšedně máty, citrusu a skořice. V závěru třetiny se k exotickému mixu chutí přidává příchuť pečeného chleba.

3/3:  prakticky chuťově totožná s 2/3

Charakteristika: středně silný doutník, chuťově středně intenzivní.

Doba kouření: 90 min.

Nápoje: neperlivá voda a mražená Imperial Collection Gold vodka.

Cena, balení a dostupnost:

cena je 160Kč pre PC.. Díky české distribuci většiny sortimentu Drew Estate, je dostupnost bezproblémová. Prodávají se v dřevěných krabicích po 24ks.

Doporučení:

U tohoto doutníku je těžké hledat srovnání a to zejména pro jeho exotický chuťový charakter. S kvalitou je to jednoduché, je prostě dobrá jako u jiné produkce Drew Estate. Je to rozhodně zajímavý kousek pro toho, kdo hledá něco nového, zajímavé zpestření.

Pridaj komentár