Cygara | Doutníky Alec Bradley Black Market Filthy Hooligan

Cygara


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Alec Bradley Black Market Filthy Hooligan

AB Black Market Filthy Hooligan

Po dlouhé době jsem se dostal konečně opět k honduraské značce Alec Bradley, tentokrát se jednalo o speciální edici blendu Black Market. Edice Filthy Hooligan je na trhu už od roku 2013 a i přesto, že i na českém trhu je poměrně dlouho, dostal jsem se k její recenzi až nyní. Tato edice byla vydána speciálně pro den sv. Patrika a tomu i odpovídá zeleno hnědý krycí list typu barber pole.

Format: Byk
Wymiar: 133 mm x prstýnek vel. 52
Pochodzenie: Honduras
Tytułowe: Nicaragujská Candela
Wiązanie arkuszy: Honduras a Nikaragua
Plnící listy: Honduras a Panama
Cena: 179 CZK

Konstrukce po celé délce doutníku působí velmi uhlazeně, krycí list je opravdu zajímavý. I přes aklimatizaci doutníku po převozu působí pata  tohoto tora trochu křehčím dojmem a ještě před zapálením se při manipulaci lehce poškozuje. Mam nadzieję, že se tato chyba neprojeví při kouření, což se následně i potvrdilo a úvodní rozhoření tento defekt potlačilo.

Doutník na mne v úvodu působí velmi dřevnatě, s lehkým dozvukem sena a travnatosti. Tah i hoření je velmi dobré. V prostřední části doutníku převládají chutě z úvodu a občas jsou doplněny i o pepř. V závěru je dřevnatost nahrazena zemitostí, ale ostatní chutě jsou stále stejné. Pomimo, že tento popis může doutníku připisovat monotónost, po celou dobu kouření mne opravdu bavil.

Jedná se o doutník, který svou cenou a zajímavým vzhledem určitě v obchodě zaujme. Pokud budete mít zájem vyzkoušet designově zajímavý doutník s krycím listem Barber Pole, určitě doporučuji vyzkoušet právě Alec Bradley BM Filthy Hooligan, který svou kvalitou předčí v některých trafikách protlačované Paso Doble.

Odpowiedz