Cygara


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

I. Turrent 6 Corona pokoleń

A. Turrent 6 Generations

Cygara są nazywane od sześciu pokoleń, kto w wyboru rodzaju i. Turrenta pracował w powierzchni upraw tytoniu i sprawdzić produkcja cygar. Podsumowanie cygara tej marki pochodzi od Mexika a jejím zakladatelem byl Alberto Turrent, první z rodiny, kdo pěstoval a zpracovával tabák. Doutníky jsou baleny z tabáku, který pochází z mexického regionu San Andres, lehce žilnaté hrubší krycí listy mají odstín Corojo.  Jejich délka je 127 mm s prstýnkem č. 48 a označen je velikostí Korona. Aroma doutníků je lehce kakaové s tóny pepře.

V recenzích i reakcích ostatních kuřáků, ať už tuzemských nebo zahraničních byl tah doutníků (sice tvaru robusto) hodnocen jako excelentní nebo bezproblémový. V mém případě tomu bohužel bylo naopak, už po oříznutí, při zkoušce se setkávám s velice špatným tahem. Ten se nezlepšuje ani po zapálení a proto původní oříznutí piercerem opravuji klasickou gilotinou. Ale i v tomto případě nedojde ke zlepšení. Šedobílý popel u doutníku mile překvapil, hlavně z počátku byl kompaktní i po obvodu, odpadává pravidelně přibližně po třech cm.

Doutník mi chuťově vyhovoval více než série Triple Corojo. Jeho chuť zpočátku přináší zejména tóny kakaa, kávy a koření, které následně vystřídá chuť tabáku, která se ke konci ještě více zvýrazňuje. Doutníky jsou středně silné, střední je i výraznost jejich chuťového profilu. Nebýt špatného tahu, tak bych řekl, že jde o poměrně dobrý doutník za přijatelnou cenu 158 CZK.

Odpowiedz