Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Doutníky Gurkha

Pojem Gurkha je historicky znám po celém světě, jelikož označoval severoindický lid z Nepálu, jejich jméno vzniklo podle svatého bojovníka Guru Gorakhnath. Bojovníci kmene Ghurka si získali respekt britské armády v době kolonizace, nebyli považováni za misii a byla jim udělena svoboda. Později si je Britové najímali jako žoldáky, kde byli označováni jako samostatná divize britské armády – Brigáda Gurgha.

Zpátky k doutníkům. Při jedné ze svých cest Kaizad Hansotia objevil doutníky, kterým místní obyvatelé říkali Gurkha. Celou značku doutníků koupil za 143 dolarů. Tento příběh se stal v osmdesátých letech. O pár let později, v roce 1995 uzavřel dohodu s Miami Cigar Company a tím dostal své doutníky na americký trh. Značka se soustředila především na perfektní prezentaci a balení doutníků. Tím vytvořil nový level, ultra premium značku mezi premiovými doutníky. Dalo by se říci, že stvořil „Rolls Royce“ mezi doutníky z dominikánské republiky. Prstýnky doutníků Gurkha jsou zdobeny obrázkem klasického nepálského bojovníka ze stejnojmenného kmene.

Informace o značce

Doutníky Gurkha logo Značka Gurkha
Producent
Dostupné linie
Původ Dominikánské doutníky
Region / město
Související značky
Osobnost

Nejlépe hodnocené doutníky Gurkha

  • Doutník 1
  • Doutník 2
  • Doutník 3

*Tento článek byl převzat z bývalého doutníkového lexikonu, pokud máte zájem o popisy značek vyšší kvality, doporučujeme články o doutníkových značkách s rokem zveřejnění 2012. Všechny články budou postupně aktualizovány.

Komentáře nejsou povoleny.