Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Doutníky Cohiba

Doutníky Cohiba jsou jedny z nejznámějších kubánských doutníků na celém světě. Stejně jako některé jiné značky, i Cohiba spadá do skupiny doutníků s více místy výroby (multi local brands). Doutníky Cohiba jsou vyráběny nejen na Kubě, ale i v Dominikánské republice. Název „Cohiba“ v původním jazyce kmene Taino znamená „tabák“ a také označení pro klasické kuřivo původního kmene.

Kubánská Cohiba byla založena v roce 1968 a doutníky jsou plněny unikátním tabákem pouze pro doutníky Cohiba. Původně byly tyto doutníky vyhrazeny pouze pro Fidela Castra a vysoké úředníky kubánské vlády a straníky Kumunistické strany Kuby. Často byly darovány jako diplomatické dary a značka si rychle získala kultovní status. Komerčně se poprvé začla prodávat v roce 1982.

Americká Cohiba(US Cohiba) byla registrována v USA v roce 1978. Doutníky pod touto značkou a ochrannou známkou byly ve velkém produkovány na americký trh z Dominikánské republiky až odroku 1997. Pouze tyto doutníky mohou být, z důvodu embarga, legálně prodávány v USA.

Informace o značce

Doutníky Cohiba logo Značka Cohiba
Producent
Dostupné linie
Původ Kubánské doutníky
Region / město
Související značky
Osobnost

Nejlépe hodnocené doutníky Cohiba

  • Doutník 1
  • Doutník 2
  • Doutník 3

*Tento článek byl převzat z bývalého doutníkového lexikonu, pokud máte zájem o popisy značek vyšší kvality, doporučujeme články o doutníkových značkách s rokem zveřejnění 2012. Všechny články budou postupně aktualizovány.

Komentáře nejsou povoleny.