Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Vrstvy tabáku u doutníků

Po základním seznámení s doutníkem, je na řadě z pohledu degustace zajímavější část. Jedná se o tabák a jeho jednotlivé vrstvy. Doutník má tři hlavní vrstvy tabáku – plnící tabák(filler), vázací listy(binder) a krycí listy(wrapper).
Vázací list – z pohledu konzumace tato vrstva určuje tah doutníku (síla utažení) a částečně i schopnost udržet popel.
Krycí list – určuje barvu doutníku a chuť doutníku. (Barvy doutníku jsou popsány v samostatné kapitole)
Plnící tabák – nejčastěji se setkáváme s rozlišením na shortfiller a longfiller, ve skutečnosti jsou ještě fillery typu mixed a sandwich. Tyto parametry určují – zda jsou listy, z kterých je tato „vrstva“ drcené, krátké nebo dlouhé. Není pravdou, že tato vrstva určuje, zda je doutník suchý nebo vlhký, jak se můžete někde mylně dočíst. Tato složka tabáku ovlivňuje sílu doutníku.

Jednotlivé vrstvy doutníku nemusí být pouze z jedné odrůdy tabáku nebo země, běžně se setkáváme s doutníky, které jsou z několika druhu tabáků, které pochází z různých zemí. V případě, že si chcete doutník vychutnat, doporučuji kouřit premium doutníky s longfillerovým tabákem.
*Tento článek byl zkopírovaný ze starého doutníkového katalogu. Pokud máte zájem o aktuální informace, podívejte se do našich recenzí na doutníky, katalogu doutníkových značek nebo návodů

Komentáře nejsou povoleny.