Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Historie doutníků

Doutníky se do Evropy dostali už v patnáctém století, kdy je z Kuby přivezl do Španělska Kolumbus. Objev učinil, když spatřil kubánské domorodce, jak vdechují kouř ze smotků tabáku. Nešlo o doutníky v dnešní formě, ale o indiánskou formu smotků, která se postupem času upravovala až do dnešní podoby. Podobné indiánské doutníky se kouřili v celé jižní a střední americe, někde byly baleny do listů kukuřic nebo palmy. Anglické a španělské označení pro doutník „ cigar / cigáro“ vzniklo z původního mayského slova „CIQ-Sigan“, Kolumbem přeměněného na „seegar“.

Velké změny nastali v doutníkovém průmyslu po vojenském převzetí moci Fidelem Castrem, který znárodnil pro komunistický režim většinu doutníkových dílen a fabrik. Americký trh byl následně dotčen uvalením embarga na Kubu. Zákaz dovozu veškerých kubánských výrobků včetně doutníků. Po těchto událostech se řada výrobců přesunula do okolních zemí, jako je například Dominikánská republika, Nikaragua nebo Honduras. Tím se rozdíly mezi kvalitou kubánských a nekubánských doutníků rapidně snížily.

*Tento článek byl zkopírovaný ze starého doutníkového katalogu. Pokud máte zájem o aktuální informace, podívejte se do našich recenzí na doutníky, katalogu doutníkových značek nebo návodů

Komentáře nejsou povoleny.