Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Te-Amo Vintage Anniversario 99

Doutníky Te-Amo Vintage Anniversario 99

Jednou z předních mexických společností vyrábějící doutníky je i Te-Amo, první kontakt se značkou jsem měl na posledním doutníkovém večeru, který byl tématicky zaměřen právě na mexické doutníky. Doutníky značek Te-Amo a Santa Clara, které byly součástí vstupu, mi přinesly první zkušenosti s mexickými doutníky, které jsem doposud opomíjel.

Tento doutník jsem zvolil především díky zajímavému tvaru Petit Perfecto a označením výroční série. Konstrukce před zapálením je dobrá, nepůsobí nijak křehkým dojmem, spíš trochu tvrdě až vyschle i přes dobré zavlhčení. Zapálení se obešlo bez problémů, popel bohužel odpadává na můj vkus poměrně rychle. Jeho chuť působí suše a velice intenzivním tabákovým dojmem. Tah byl bezproblémový, stejně tak hoření – oboje mile překvapilo. Bohužel se v poslední třetině začíná přehřívat a rovněž mi už vůbec nesedí chuť a doutník odkládám. Celou dobu kouření bych odhadoval přibližně na 40 minut, bohužel jsem neměřil. Je nutné upozornit i na aroma kouře, které bylo velice specifické a poměrně agresivní. Vzhledem k této vlastosti bych tento doutník nedoporučoval kouřit v přítomnosti nekuřáků – alespoň tedy uzavřené místosti.

Podle ostatních recenzí a ohlasů jsem měl v ohledu držení popelu nejspíše smůlu na špatný kus, i přes tento fakt bych příště raději zvolil velikostně podobné Divinos od kubánské značky Cuaba (+-150Kč) nebo Arturo Fuente Short Story (+-5 dollarů), hlavně díky chuti, která mě osobně seděla víc i poměru cena/výkon. V případě lačnosti po doutnících z Mexika bych příště vyzkoušel některou ze sérií Te-Amo World Selection nebo značky Santa Clara a A. Turrent.

Napsat komentář