Charutos


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Ética do charuto

Uma vez pagando a regra e, por vezes, ainda hoje, continuando a idéia, que fumar charutos é apenas para os ricos, não válido. No entanto, se você quiser acender um charuto é uma boa idéia para manter alguns hábitos básicos, que neznepříjemníte seu prazer a seus arredors. Neste artigo que nós escrevemos subjetivamente, como um charuto que percebemos e como ética e respeitar o. Nossa interpretação é, em essência, um liberal em comparação com os princípios tradicionais da, Esta não obedeça rigorosamente o.

Antes da iluminação, é conveniente certificar-se, Você está em um ambiente, se acender um charuto, ninguém nepobouříte, por exemplo, em um pequeno espaço onde eles ia fumar um charuto poderia alguém incomodar quando comendo ou a presença de crianças pequenas. É apropriado cumprir com esta política e, onde apropriado e pedir o operador, Se você está em um bar ou restaurante – às vezes é bom, Porque eu vos trarei cinzeiro do charuto. Se alguém fuma cigarros nas proximidades, Então, para essas pessoas, Não é necessário ter em conta – o fumo dos cigarros para mim muito mais desconfortável do que um charuto, e eu acredito, que os fumantes de cigarros para fumantes de charutos iria reverberar não.

Pokud máte dilema zda je nutné ve společnosti k zapálení použít sirky, nebo dokonce tradiční cedrové dřívko, věřte tomu, že to tak není. V tradiční doutníkové etice je doporučeno použití sirek, ale pokud si chcete doutník maximálně vychutnat, jeho dokonalé zapálení je lepší použít žhavící zapalovač. Více k tomuto tématu se můžete dočíst ZDE . Doutník se drží mezi prostředníčkem a ukazováčkem, stejné držení jako cigarety může někomu připadat vulgární. Osobně to tak nevnímám a třeba při zapalování je pro snadnější manipulaci z mého pohledu vhodné doutník držet mezi ukazováčkem a palcem.

Pokud doutník během kouření zhasne není problém si jej znovu zapálit, většinou je to způsobené špatnou frekvencí popotahování. V doutníkových klubech se před znovu zapálením ořízne část doutníku, která je ohořelá a zapálí se znovu stejně jako na začátku. Pokud vám nehoří pouze část a dountík nezhasl zcela nebo hoří nerovnoměrně, můžete doutník připálit bez oříznutí. Za zcela nesmyslné považuji nechat doutník uhasnout – oříznout jej a šetřit si zbytek na druhý den. V doutníku je nasáklý kouř a jeho úplné vychladnutí a nové zapálení po delší době vám stejně příjemný požitek nenabídne. Znovu zapálení doutníku při kouření ano, zapálení po delší době ne.

Před zapálením doutníku můžete sundat prstýnek, to je v tradiční etice také doporučováno – z důvodu potlačování okázalosti a rozdílů mezi sociálními vrstvami. Podle prstýnků je někdy na první pohled zřejmé v jaké cenové kategorii se doutník nebo značka doutníku pohybuje. K dodržování této zásady přistupuji také liberálněji. Prstýnek na doutníku nechávám a sundavám jej před dokouřením, abych jej mohl archivovat – případně u širokých prstýnků kouřit déle.

Z doutníku je vhodné popotahovat dostatečně často tak aby se udržoval hoření – tempo je obvykle 1x natáhnutí za 45 vteřin – minutu. Popel se neodklepává jako u cigaret. Doutník se při kouření zahřívá po celé délce (především pokud kouříte longfillery), popel vám doutník chladí a odklepávání je zbytečné. Pokud však kouříte levnější doutníky, které popel neudrží, nebo je popel už moc dlouhý je vhodné ho jemně otřít o vnitřní stranu popelníku a pomoci mu tak k odpadnutí. Z doutníku kouřím přibližně dvě třetiny, ale je to individuální u každého doutníku i kuřáka. Pokud jsem si doutník dostatečně vychutnal a nebo mi nechutná, klidně jej odložím dřív, naopak pokud nepálí a chutná příjemně, je možné jej kouřit dál. Pokud doutník doukouříte nebo jej chcete z jinéhu důvodu odložit a už jej dále nekouřit, doutní nezapačkávejte (netípejte jako cigaretu), doutník po odložení do popelníku zhasne sám.


Poznámka pod čarou:
Etika vs. Etiketa
Občas se můžete setkat i s termínem „doutníková etiketa“, osobně mi tento termín příde nesmyslný – etiketa je druh „označení“ (třeba na pivní láhvi). Soubor společenských pravidel je etika. Proto je tento pojem použit i v názvu článku.

2 Comentários para Ética do charuto

  • Iron Maiden Man escreveu:

    Krásné počtení. Díky… Především se ztotožňuji s výrokem: není nutné brát ohled na kuřáky cigaret. Bohužel z druhé strany už jsem slyšel pár negativních ohlasů, nebo spíše polo-vážně myšlených připomínek od přátel a známých (De 90% kuřáků cigaret), když jsem si v baru zapálil doutník (relativně kvalitní – příjemný kouř). Doutníky mi na rozdíl od cigaret voní.

  • Vili.s escreveu:

    mám stejný názor. nechápu, jak někdo může tvrdit, že doutník smrdí. já bych ho mohl šmuchat pořád 😀

Deixar uma resposta