Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Rocky Patel The Edge Habano

Doutníky Rocky Patel The Edge Habano

Rocky Patel The Edge Habano je dalším přírůstkem do populární série The Edge. Po sumatře, coroju a maduru je tu habano. Toto nikaraguiské puro je opatřeno velmi tmavě hnědým, hebkým , lehce hrbolatým a oleji nabitým krycím listem s jedinou menší žilkou. Vázací list i náplň pochází rovněž z Nikaragui. Konstrukce se nese v duchu celé série. SKálopevná a souměrná bez vad a měkkých bodů. Švy jsou těsné a téměř neviditelné. Doutník od Rockyho je tradičně zakončen dvojitou čepičkou.

Rocky Patel The Edge Habano

Cena: $4
Dostupnost v ČR: NE
Čas v humidoru: 248 dní
Rozměr: 6×52(152,4×20,6mm)
Krycí list: Habano – Nikargaua
Vázací list: Nikaragua
Náplň: Nikaragua

Vůně
Pata: Krásná hořká čokoláda s tabákem a trochou koření
Tělo: Lehce stájová

Konstrukce
Lehce měkčí a bez měkkých bodů. Dvojitá čepička. Švy těsné a viditelné

Vzhled
Velmi tmavě hnědý a hrbolatý krycí list s olejovými odlesky a jednou větší žilkou

Tah před zapálením
Perfektní – pouze s malým odporem

Chuť ihned po zapálení
Výrazně tabáková, dřevitá a hodně pepřová chuť s trochou čokolády. Totožné chutě přetrvávají i v dlouhém dozvuku. Od intenzity pepře brní jazyk. Chutě jsou parádně jemné a středně plné. Produkce hustého dýmu je obrovská.

1/3 doutníku
10 min – pepř se výrazně umírnil, což dává vyniknout vyzrálému tabáku, dřevitosti a i čokoládě. Navíc se na začátek tahu přidává trocha sladkosti a v dozvuku ořechy
20 min – čokoláda přešla v krémovou kávu a chutě jsou skoro plné. Doutník je cítit až v žaludku, ale zatím bez síly. Ovšem při takové plnosti chutí se to bez síly nejspíš neobejde. Hoření je perfektní a pomalé což je typické pro řadu The Edge.
35 min – na konci třetiny jsou ořechy a káva výraznější. Trocha sladkosti proniká i do dozvuku. Konstrukce stále bez chyby a na jazyku zůstává hutný olejový film

2/3 doutníku
65 min – zhtuba v polovině sladkost mizí a tím vyniká vyzrálá tabáková chuť a v dozvuku dominuje krémová káva s trochou ořechů a koření. Chutě se ustálily na solidním středu a síla doutníku koresponduje s plností chutí.

3/3 doutníku
90 min – začátek poslední části se nese v duchu druhé třetiny. Jen sladkost se vrací na začátek tahu
110 min – chutě jsou beze změny, ale síla začíná narůstat a kouř lehce teplá a tady končím

Závěr a zhodnocení
Tenhle středně silný doutník nabídl velmi dobře vyzrálé chutě s krémovou texturou a skvělý čas hoření. Připočítám li bezchybnou konstrukci, ktrá by mohla být vzorem pro ostatní, jednalo se o kvalitní zážitek. Světlý popel držel skvěle a odpadl pouze dvakrát. Moje chuťové preference tíhnou spíše k maduru a pro přístí nákup bych jistě volil právě maduro. Tohle byl Rocky Patel The Edge Habano v toru.

Napsat komentář