Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Man O´ War Ruination Robusto

Rozměr: 5,5×54
Krycí list: Habano Ligero – Ekvádor
Vázací list: Nikaragua
Náplň: Ligero listy – Nikaragua a Honduras

Vůně
Pata: Čokoláda, koření, tabák
Tělo: Nádherné stájové aroma a trocha čokolády

Konstrukce
Pevná, bezchybná. Dvojitá čepička. švy těsné a viditelné

Vzhled
Tmavě hnědý, sametový, s olejovými odlesky krycí líst s jedinou vetší žilkou

Tah zapálením
Perfektní – minimum odporu

Pár tahů po zapálení
Hluboká, ale máslově jemná tabáková chuť, olejová, kořeněná, sladká a hodně pepře v dozvuku. Skvělý start

1/3 doutníku
10 min – přidává se lehká zemitost a kůže v dozvuku. Kouře je spousta a hutného kouře, že by se dal v ústech žvýkat. Dozvuk delší, kořenitý, pepře už je méně a vyzrálý tabák nakonec. Zanedlouho se přidává zvláštní, ale velmi dobrá sladká chuť, kterou nedokážu blíž popsat.
20 min – přidává se tmavá čokoláda a laté. Krémově jemné, ale plné chutě

2/3 doutníku
35 min – tesně na začátku druhé třetiny se objevila krásná chuť pražených oříšků a doutník se ukazuje být velice komplexní. Dozvuk se prodlužuje.
55 min – téměř u prstýnku, ale stále ve sruhé třetině. Je celkem obrovský. Silný vítr už mě dohnal ke korekci hoření a za chvili se tak stane znovu. Horší počasí a lepší doutník jsem si snad vybrat ani nemohl. Na chuti se to projevilo, ale naštěstí ne na dlouho.

3/3 doutníku
70 min – od posledně beze změny jen pepř zmizel
80 min – opět korekce hoření a po odeznění neblahých následků se mi dostává jemného tabáku, krémové kávy, sladkosti a stále trochu oříšků
90 min – se slzou v oku odkládám zbytek tohohle skvostu

Závěr a zhodnocení
Skvělý zážitek, který bych si v budoucnu rád zopakoval – obzvláště v kombinaci se skvělou skotskou whisky. V průběhu kouření se objevilo pár unikátních chutí, které z tohoto doutníku udělaly skvost. Jen mě mrzí, že jsem si nevybral lepší počasí. Začal totiž foukat silný vítr a já byl nucen 3x korigovat hoření což bohužel mělo nějaký vliv na chuť, ale ani to nezkazilo můj celkový dojem. Doutník plný v chutích a takové silnější medium v síle. Trochu jsem ho cítil v hlavě, ale opravdu jen tak aby se neřeklo. Rozhodně je dobré něco sníst před zpopelněním tohohle krasavce.

Napsat komentář