Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Liga Privada Undercrown Gran Toro by Drew Estate

Doutníky Liga Privada Undercrown Gran Toro by Drew Estate

Doutníky od Drew Estate jsou velmi populární nejen kvůli napouštení vonnými oleji či kávou , ale hlavně pro používání vysoce kvalitních a vyzrálých tabákových listů. K tomuto doutníku se váže malá historka, kterou nemohu neznímit. Drew Estate produkuje doutník Liga Privada #9, který se stal u baličů tak populární, že ho během balení také kouřili. Jenže dostupnost tabáků používaných pro tuto směs je celkem omezená bylo zakázáno baličům doutník kouřit. Tak se jeden z nich rozhodl ubalit si vlastní Ligu Privadu používající ne tak vzácný tabák. Výsledek byl natolik dobrý, že ho Jonathan Drew začal prodávat veřejnosti. Doutník používá San Andres maduro krycí list, který je téměř černý s olejovými odlesky. Koinstrukce je velmi pevná, souměrná a bez měkkých bodů. Zhruba v polovině doutníku je odtržen malý kousek listu, ale nic zásadního. A jen doufám ,že doutník bude stejně tak dobrý jako vypadá.

Cena: $5
Dostupnost v ČR: NE
Čas v humidoru: 452 dní
Rozměr:Gran Toro – 6×52(152,4×20,6mm)
Krycí list: San Andres maduro
Vázací list: ?
Náplň: Nikaragua, Brazílie – Mata Fina

Vůně
Pata: Skvělé tabákovo čokoládové aroma
Tělo: Tabák, čokoláda a trocha kávy

Konstrukce
Skálopevná bez měkkých bodů. Dvojitá čepička. Švy těsné a viditelné

Vzhled
Nádherný a téměř černý krycí list s olejovými odlesky a pár středními žilkami

Tah před zapálením
Perfektní – pouze minimum odporu

Chuť ihned po zapálení
Máslově jemná a velmi hutná čokoláda a tabák s trochou sladkosti a v dlouhém dozvuku se objevuje dřevitost a koření. Chutě josu středně plné s obrovskou produkcí hustějšího kouře. Parádní začátek

1/3 doutníku
10 min – čokoláda proniká i do dozvuku, kde se k ní přidává zemitost a tabák začíná ukazovat svou vyzrálost. Hutnost chutí a velké množství dýmu je zkrátka parádní.

20 min – při vyfouknutí kouře nosem se všechny chutě zvýrazní a na chvili se objeví i hrozinky a kakao. Dřevitost je pryč a zemitost je cítit až v žaludku, ale je jemná a doslova hladí

30 min – sladkosti je více a čokoláda se začíná míchat s laté a chutě se ustálily na solidním středu. Konstrukce je prozatím naprosto bezproblémová a hoření je hezky pomalé. Po pár tazích laté přechází v krémovou kávu a dozvuk se prodloužil. Při vyfouknutí nosem je dominantní hutná čokoláda a kakao.

2/3 doutníku
45 min – krásná kávová chuť téměř pohltila čokoládu a spolu s ostatními chutěmi tvoří parádní kombinaci. Konstrukce je stále perfektní. Doutník lze nechat bez povšimnutí i dvě minuty a nevyhasne.

60 min – chutě jsou o něco hutnější a káva nabírá charakter jako kdyby se smíchala s trochou alkoholu. Tedy spíše zanechává to teplo. Nepatrně o sobě dává vědět i síla.

3/3 doutníku
85 min – na začátku poslední třetiny tabák mizí a jinak se díky bohu nic nezměnilo

110 min – káva je výraznější a síly je také o trochu více. Kouř teplá a tady končím.

Závěr a zhodnocení
Parádní maduro s učebnicovou konstrukcí a skvělými, máslovými chutěmi, které byly vyzrálé a ladily dohromady. Spíše než chuťové změny se u tohoto doutníku odehrával postupný vývoj a to rozhodně neberu jako zápor. Pro milovníky maduro doutníků je Undercrown jasná volba. Určitě bych chtěl zkusit v budoucnu T52 nebo Liga Privada 9. Tohle byla Liga Privada Undercrown v gran toru.

2 komentářů k Liga Privada Undercrown Gran Toro by Drew Estate

Napsat komentář