Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

H. Upmann Magnum 50

H. Upmann Magnum 50

Ochutnávkou mého prvníhou doutníku řady Magnum jsem si zpříjemnil středeční volno – jak je z nadpisu patrné, šlo konkrétně o H. Upmann Magnum 50 – něco málo přes šest palců dlouhý doutník s prstýnkem 50( tj. 160mm x 19.84 mm).  Už podle rozměrů, tohoto dvouprstýnkového doutníku rozměru Grand Robusto, bylo zřejmé, že nepůjde o zrovna chvilkovou záležitost. Tento klasický kubánský doutník jsem skladoval v humidoru cca rok.

Při výběru doutníku jsem chtěl zkusit něco nového a využít dostatek času který jsem odpoledne měl. Netradiční tuba mně zaujala a při jejím otevření jsem byl mile překvapen, doutník si díky skladování v tubě po celou dobu zachoval veškeré své vlastnosti, které by byly jinak ovlivněny ostatními doutníky bez tub. Doutník má velice dobrou konstrukci, krycí list je kožnatý a žilnatý – na konstrukci doutníku oceňuji především hladce zpracovanou patu. Kromě netradičního zavírání tuby je doutník nevšední i dvěma prstýnky. Aroma doutníku je před zapálením velice příjemné a lehce dřevnaté – díky tubě bylo aroma perfektně zachováno i po delším skladování v humidoru.

Oříznutí bylo díky dobrému zavhlčení perfektní, konstrukce nebyla nijak narušena a po pečlivém nahřátí šel doutník zapálit bez problémů. V první třetině docela dobře držel popel (odhaduji cca 4cm). Popel byl poměrně tmavý, hoření doutníku zpočátku nerovnoměrné, ale během první třetiny hoření se srovnalo. Kouř je hustý a příjemně aromatický. V první třetině by doutník měl chutnat dřevnatě s lehkou příchutí černého pepře. Tato chuť by postupně měla přecházet do čokoládovo-kávova a konec by měl být čistě kávový. Toto hodnocení je však individuální a každému může chutnat jinak, mě osobně doutník chutnal dřevnatě s lehkým nádechem kakaa.

Na začátku jsem zmínil, že jsem doutník skladoval v humidoru cca rok, za tuto dobu nebyly žádné problémy s plísní ani neúměrnou vlhkostí, v tubě byla celou dobu kondice ideální a po vyjmutí z tuby si doutník krásně zachoval svou vůni a osobitou chuť. Měl by být srovnatelný s kohibou siglo VI to bohužel nemohu porovnat, jedniné z řady Siglo jsem měl IV a H.Upmann Magnum 50 bych hodnotil mnohem kladněji, jedinou menší nevýhodou je podle mně tmavší popel, který díky robustní konstrukci nedrží moc dlouho. Pokud se k tomuto doutníku dostanete, zcela jistě bych ho doporučil.

Fotky doutníku před zapálením

Fotky doutníku v průběhu kouření

Napsat komentář