Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Gurkha Park Avenue 44 Natural Churchill

Rozměr: 7×52 (178×20,6mm)
Krycí list: Connecticut
Vázací list: Nikaragua
Náplň: Nikaragua, Dominikánská Republika

Vůně
Pata: Slabě tabák
Tělo: Velmi nevýrazné stájové aroma s trochou koření

Konstrukce
Na dotyk měkčí, ale rovnoměrná a bez vad. Švy těsné a viditelné. Dvojitá čepička

Vzhled
Hrbolatý a světlý krycí list s jednou větší žilkou

Tah před zapálením
Shodný s maduro verzí a při tahu se mi na špičku jazyka dostává koření až z toho jemně brní

Chuť ihned po zapálení
Opě velmi jemná, uhlazená chuť směsi sladkého koření, dřeva a oříškovosti v dozvuku. Chutě jemné až středně plné. Dozvuk dlouhý kdy koření způsobuje ono lehké brnění jazyka. Hodně slušný start a jdu do první třetiny

1/3 doutníku
10 min – tohle se vážně těžko popisuje, protože se toho děje hodně v jeden moment, ale výsledná kombinace chutí je pro mě překvapivě parádní. Určitě lehčí pokouření na áno či dopoledne. Ovšem lehce dřevitý, oříškový dozvuk s nasládlým kořením je vážně lahodný.
15 min – na počátku se objevuje výrazněji vyzrálý tabák. Tohle mě zatím dostává a především krásný a dlouhý dozvuk. Hoření o poznání rychlejší než u maduro verze. Část toho kořeněného spektra se mi podařilo rozluštit a jedná se o skořici.
25 min – v dozvuku se na chviličku objeví hrozinky. Je to lepší a lepší

2/3 doutníku
35 min – chutě se sice nezměnily, ale mění intenzitu a pořadí rychleji než to stačím psát. Sladkost přešla v slabší karamelovou chuť a hrozinky zmizely. S posledními pár tahy karamel zesílil a tabáku ubylo.
50 min – jsem v polovině a tohle je sladká chuťovka. Krásná karamelová chuť s trochou tabáku přechází do jemně kořeněného, dřevitého a sladkého dlouhého dozvuku. Hoření jako podle břitvy. Konstrukce i tah bez chyby. Prostě ideální zákusek ke kávě.
60 min – karamel se umírnil a přidala se k němu krémově jemná káva. Dozvuk zůstává
po pár tazích jde karamel opět nahoru

3/3 doutníku
70 min – více kávy i dřeva v dozvuku
90 min – konec. Od posledně beze změny a já jsem prostě a jednoduše nadšený.
Závěr a zhodnocení
Přestože preferuji plnější a trochu odlišné chutě tak mě tenhle doutník jednoduše ohromil a rozhodně ho musím mít znovu.Krásné jemné chutě bez jakékoli drsnosti a síly. Na začátku jsem se trochu obával travnaté chuti a sena, protože ty opravdu nemám rád, ale o to víc jsem byl překvapen co z doutníku šlo za chutě. Další a poslední ve víkendovém mini Gurkha testu bude Castle Hall a samozřejmě závěrečné zhodnocení.

Napsat komentář