Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Don Pepin Garcia „Blue Label“ Invictos

Don Pepin Garcia

Současně s doutníky Reyes Family jsem se před vánoci dostal k několika kouskům nigaragujské značky Don Pepin Garcia. Ve světě známá značka má zatím v ČR poměrně malé zastoupení. Mé zkušenosti s doutníky Don Pepin Garcia byly doposud pouze pasivní, nabyté z článků na zahraničních webech s recenzemi doutníků. Přes vánoční svátky mne provázel velká dávka očekávání, proto jsem se rozhodl vyzkoušet první z doutníků po pár dnech skladování v humidoru, konkrétně Invictos z edice „Blue Label“.

Doutník je ze stejné série jako další testovaný „Blue Label“ Preferidos(oba krycí listy corojo) a stejných rozměrů jako poslední Garcia – „Serie JJ“ Selectos. Průměr doutníku je 19mm a délka 127mm, v imperiálním číslování tedy 5×50, rozměr, který mám v oblibě, odpovídající robustu. Všechny tři doutníky jsem se rozhodl vykouřit v krátkém časovém sledu několika po sobě jdoucích dnů, tak aby porovnání bylo možné dokud budu mít v živé paměti ostatní doutníky tohoto výrobce. Upozorňuji na tento fakt záměrně, jelikož bych byl nerad, aby mne někdo podezíral z propagace této značky.

Konstrukce tohoto doutníku je velice dobrá, žádné praskliny ani vady krycích listů. Po oříznutí a zkoušce tahu před zapálením je mi jasné, že doutník potáhne perfektně. Při prvních kontaktech s doutníkem zaujme avizovaná chuť pepře. K zapálení volím doutníkové sirky a s nahřátím i zapálením doutníku nejsou žádné problémy, od počátku jde vše tak jak jsem si představoval. Následné hoření je rovnoměrné, šedobílý popel drží perfektně. Chuť je zpočátku trochu ostřejší hlavně s nádechem pepře a kůže, postupně se zjemnňuje k zemitě-kávové.

Kouření tohoto doutníku mi trvalo přibližně 50 minut a cena byla včetně předvánoční slevy 160Kč. Celkový dojem byl velice dobrý,po konstrukční i chuťové stránce. V porovnání s ostatními, běžně dostupnými doutníky, velice dobré pokouření za obstojnou cenu. Jediné čeho lituji, jsou dvě nepříliš zdařilé fotky.

Napsat komentář