Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Cusano MC Robusto

Rozměr: 5 x 50
Krycí list: Connecticut shade
Vázací list: Dominikánská Republika
Náplň: Dominikánská Republika

Vůně
Pata: lehce tabák
Tělo: nepříliš výrazná vůně schnoucí trávy

Konstrukce
trochu měkčí, naprosto bez vad a jiných nedostatků s pár velmi malými žilkami

Vzhled
lehce box-pressed tvar (čtvercový). Světle hnědý a sametový krycí list
Ořízneme, řádně zapálíme a jdeme na to

Pár tahů po zapálení
Hodně, hodně jemný. Nasládlá chuť tabáku s troškou pepře v dozvuku, který je krátký a čistý. To je zatím vše

1/3 doutníku
po 5 min – chuť jako po zapálení plus karamel v dozvuku. Stále velmi jemný co se síly i chutí týče. Při vcelku dobrém tahu bych čekal větší kouřový výstup, ale bohužel. Karamelovitosti přibývá
po 10 min – Hoření a tah velmi dobrý – naprosto bez problémů. Jen to raketové tempo mi dává tušit, že u tohoto kousku dlouho nestrávím.

2/3 doutníku
po 15 min – než jsem se nadál jsem ve druhé třetině. Chutě beze změny. Hoření velmi dobré. Tah se lehce uvolnil. Stále velmi jemný, ale už o trochu méně – malé plus
po 20 min – blížím se k polovině. Chuťový profil naprosto beze změny. Konstrukce, tah a hoření stále bez jakýchkoli problémů což mě v dobrém překvapuje, vezmu-li v úvahu, že se jedná o druho výrobu. Z tohoto hlediska zatím naprostá spokojenost. Popel odpadává každých 1-1,5cm. To ukazuje na méně vyzrálý tabák, ale na chuti se žádná hrubost nebo drsnost neprojevuje. Další malé plus. Mimochodem při tak rychlém odpadávání se mi ještě nepodařilo se trefit do popelníku, ale třeba je to rukama.
po 25 min – jsem za půlkou a tady se zdá, že se hoření výrazně zpomaluje tak uvidíme.
Malá změna v chuti. Dostávám víc tabákovistosti a pepře ovšem bez drsnosti
cca po 40 min – tah se opět lehce uvolnil a karamel je v této fázi velmi dominantní
doutník se začíná lehce zahřívat a měknout.

3/3 doutníku
po 50 min – v tuto dobu jsem ani nedoufal. Nečekaně malá změna v chuti. Více pepře a konečně i o mnoho více kouře.
po 60 min – Poslední třetinu si užívám jednoznačně nejvíc a to i proto, že došlo k výraznější chuťové změně. V dozvuku nepatrně ustoupí karamel a nastoupí chuť kůže – fakt dobrý. To jsem považoval za malý zázrak.
cca 70 min – v ústech zůstává velká olejovitost. To ale trvá tak 3-4 tahy
Konec v čase 75 minut. Upřímě řečeno v to jsem ani nedoufal.

Závěr a zhodnocení
Jedná se o levnější směs tabáků pro druhovýrobu a tak je k tomu třeba přiustupovat. Nicméně si troufnu tvrdit, že pár měsíců v humidoru mu jednoznačně prospějě. Na mě hodně hodně jemný a malý kouřový výstup. Na druhou strnu mě bavil karamel a samotná konstrukce doutník. Žádné problémy s hořením nebo tahem. Dokázal bych si Cusano MC představit k dopolední kávě nebo lehčímu drinku. Velkým kladem je cena. Balík po 20 se dá pořídit za cca 40-45 dolarů. Ovšem v přímén srovnání s La Perlou Habana CLassic u mě vítězí La Perla. Chuťový profil je na jiné úrovni a cenové jsou takřka srovnatelné. Jedna výtka by konstrukci přeci jen byla. Celkem velká vrstva lepidla na kroužku způsobila odtržení kusu krycího listu.

Napsat komentář