Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Cuaba Piramides 2008 Edition Limitada

Herrera Esteli Toro Especial

Značku kubánských doutníků Cuaba není zcela jistě nutné představovat. Do podvědomí většiny kuřáků doutníků se již od roku 1996 zapisuje doutníky tvaru perfecto. Tedy až do roku 2008 se vždy jednalo pouze o doutníky tvaru perfecto, ať už větších či menších rozměrů. Doposud jedinou výjimkou, která v produkci této značky nastala byla právě u tohoto recenzovaného doutníku, který byl vyroben ve tvaru Piramides.

Původ: Kuba
Výrobce: Cuaba
Krycí listy: Kuba
Vázací listy: Kuba
Plnící listy: Kuba
Rozměr: 156 x 52 (Piramides)

Před zapálením na sebe doutník upozorní především pro tuto značku nevšedním tvarem a druhým prstýnkem značící limitovanost edice. Krycí list je bez poškození i kosmetických vad, působí kvalitním zpracováním. Rozměrem a limitovaností edice je tento doutník nejvíce podobný pyramidám Hoyo de Monterrey LE 2003.

Po oříznutí provádím zkoušku tahu, doutník táhne akorát, což bych od doutníku v této cenové relaci očekával, leč u kubánských doutníků to bohužel není pravidlem. Vůně doutníku je pro tuto značku typická, především tabáková s lehce dřevnatými tóny. Zapálení jde hladce, nemělo by být problémové ani u použití cedru nebo zápalek. Hoření doutníku je bezproblémové, popel odpadává přibližně po 2.5 cm, hoření je vhodné občas korigovat otáčením doutníku. Chuť vnímám po celou dobu konstantně vyniká zde zejména dřevnatost s tóny cedru, místy je doplněna tóny kávy a koření.

Pro čtenáře, které tato recenze zaujala, bude patrně zklamáním fakt, že tento doutník již v ČR není dostupný. Jeho cena se při dostupnosti na trhu pohybovala okolo 400 Kč. Tento doutník je vhodný jak pro začínající kuřáky, tak zkušené kuřáky, kteří mají v oblibě chuť doutníků Cuaba a kteří si u výjimečné chvíle chtějí dopřát nevšední doutník.

3 komentářů k Cuaba Piramides 2008 Edition Limitada

Napsat komentář