Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Bossner Ambassador Tubos

Bossner Ambassador Tubos

Nevšedně uložený  dominikánský doutník v papírové tubě přiláká pozornost nejspíše právě kvůli způsobu balení. Zakladatelem u nás prakticky neznámé značky dominikánských a nikaragujských doutníků Bossner je ruský podnikatel Konstantin Loskutnikov. Ten začínal původně s čokoládou, cukrovinkami, kávou a koňakem a jeho prvními zákazníky byli tehdy především v Německu žijící rusové. Nyní už je značka doutníků poměrně známá mezi kuřáky v německy mluvících zemích a také v Rusku. Konstantin Loskutnikov uvádí, že  zrod jeho doutníkové produkce vzešel z jeho vášně k doutníkům a v začátcích mu mj. radil Artasches Schirikja, vydavatel Cigar Clan.

Elegantní krabice z tmavého dřeva, která nepůsobí lacině, skrývá bohatě a podle mého mínění až příliš zdobené papírové tuby. Zmíněná tuba nemá cedrovou vložku jak je obvyklé a naleznete v ní uložený 14,5 cm dlouhý doutník zajímavého tvaru perfecto.

Po vybalení doutníku ucítíte zajímavě nasládlou směs vůně cedru, kůže a sena a nějakého těžko identifikovatelného koření. Konstrukce doutníku je bezchybná, náplň konzistentní a tvar rovnoměrný. Ani při kontrole jeho povrchu dotykem nejsou zřetelné žádné nedostatky. Tmavě hnědý krycí list se zřetelnou žilnatostí a bez viditelných švů zdobí dva prstýnky. Krycí list odstínu maduro pochází z Brazílie na rozdíl od náplně a vázacího listu. Ty naopak pochází z Dominikánské republiky.

Zapálení  připraveného doutníku přináší úvod krémového a nasládlého kouře. Intenzita nasládlosti se následně, v průběhu prvních 5 min., sníží a naopak výraznější je směs chutí kůže a sena. Zhruba v polovině směs chutí obohatí příchuť, která je nejblížeji podobná pečenému toustovému chlebu. Závěr náleží mírné, ale opravdu jen mírné nahořklosti.

Důležité je poznamenat, že doutník není ani chuťově intenzivní ani silný. A tak zkušeným kuřákům může přijít až příliš jemný. Vlastnosti které kuřáka naopak zcela jistě potěší jsou bezvadný tah a také rovnoměrné hoření bez nutnosti jakékoliv korekce. Vedle krémového dýmu je produktem kouření také velmi pěkný světle šedivý popel.

Doutníky Bossner Ambassador Tubos jsou balené v dřevěných krabicích po 30 nebo 25 ks a v ČR velmi dobře dostupné za cenu cca 550Kč. Z pohledu balení doutníku se nemohu ubránit srovnání např. s doutníkem La Aurora Preferidos 1903 Platinum. Tím myslím, že v této cenové úrovni najdete určitě mnohem zajímavější doutník. Avšak mnoho lidí si jej koupí právě pro jeho balení, které jim do jisté míry přinese pocit exkluzivity.

Napsat komentář